MENU

Найпоширеніші запитання пацієнтів про бюгельні протези

971 0

Найпоширеніші запитання пацієнтів про бюгельні протези

Можливості сучасного дентального протезування вражають: замість зяючої діри в зубному ряду з’являються нові зуби, міцні та красиві. Лідерами у плані естетики, функціональності та довговічності вважаються бюгельні протези. Але пацієнтів, які тільки збираються встановлювати протези, цікавить, у чому особливості цих конструкцій.

Що таке «бюгель»?

У перекладі з німецької bügel – це дуга, базовий конструкційний елемент бюгельного протезу. На металевому каркасі фіксується акрилова основа, що імітує слизову та зубні коронки, які найчастіше виготовляються з металокераміки. Для встановлення протезів обов’язковою є наявність мінімум шести зубів на щелепі. Апарат фіксується на опорні зуби, імпланти чи коронки.

Бугель зазвичай виготовляється з титану, дорогоцінних металів чи сплаву хрому та кобальту. Проте останнім часом з’явились ацеталові та нейлонові дуги. Ці види протезів показані пацієнтам з алергією на метал.

Бюгельні протези: у чому переваги?

Протезування бюгельними апаратами приваблює пацієнтів багатьма плюсами:

• протез комфортний у використанні;

• конструкція не громіздка, але дуже міцна;

• штучні зуби виглядають натурально;

• апарат надійно фіксується, тому не хитається і не випадає;

• навантаження розподіляється рівномірно на опорні зуби та ясна;

• бюгельне протезування використовується, коли неможливо встановити імпланти або мостоподібні конструкції;

• протези можна залишати на ніч, а знімати тільки для гігієнічного чищення;

• строк служби становить від семи років. 

Коли показане встановлення бюгельних протезів?

Бюгельні зубні протези встановлюються при кінцевих дефектах, коли відсутні зуби з одного чи обох боків зубного ряду. Якщо бракує до чотирьох зубів поспіль усередині ряду, ці протези також можна ставити. Конструкції є універсальними: установлюються на верхній та нижній щелепах. Протез надійно тримається завдяки спеціальним фіксаторам.

Бюгельне протезування також показане при бруксизмі, патологічному стиранні зубів, пародонтозі, коли зуби стають рухливими.

Чим кламери відрізняються від атачментів?

Атачменти та кламери – це елементи фіксації бюгельних протезів. Кламери – мініатюрні гачечки, які обхоплюють опорний зуб чи коронку. Атачмент – це мікрозамочок, одна частина якого встановлена на опорі, а інша на коронці протезу. При встановленні протезу атачмент замикається, апарат надійно зафіксований. Бюгель на атачментах – технологічно складніша конструкція, виготовляється на високоточному обладнанні, тому вартість протезу вища.

Бюгельні протези – надійні та естетичні апарати, комфортні й прості у використанні. Правильно обрати тип протезу допоможе стоматолог-ортодонт під час консультації.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини