I-124, спочатку названий Підводним мінним загороджувачем №52, використовувався в Імператорській армії Японії під час Другої світової війни, доки не був потоплений союзними військами в 1942 році, унаслідок чого загинуло 80 членів екіпажу.
Підводний човен застосовувався для встановлення мін в океані та підтримував японську армію в процесі вторгнення на Філіппіни під час Другої світової війни.
Пірнання у водах поблизу історичного затонулого судна суворо контролюється, тому технологія віртуальної реальності — єдиний спосіб для австралійської та японської громадськості отримати доступ до цього історично значущого об'єкта.
Секрети затонулого підводного човна розкрили за допомогою революційної технології
Напередодні 80-річного ювілею на дослідницькому судні Австралійського інституту морських наук "Соландер" було здійснено проєкт зі складання карти затонулого судна з використанням сучасного обладнання дистанційного зондування.
"Опираючись на наші дані, а також історичні плани суден і фото, ми створили віртуальне занурення, яке проведе глядача через процес збору даних, а потім завантажить на глибину, щоб побачити судно, що затонуло", — розповів доктор Джон Маккарті, морський археолог з Університету Фліндерса.
Читайте також: В Норвежском море нашли утечку радиации на месте затонувшей атомной подводной лодки
Археологічні дослідження показують, що судно, котре затонуло, знаходиться в хорошому стані, але з деякими ознаками руйнування зовнішнього корпусу, які вимагають подальшого вивчення.
"Наша мета полягала в тому, щоб створити реалістичне віртуальне занурення з точною цифровою реконструкцією підводного човна з огляду на історичне значення катастрофи в Австралії та Японії", — розповіли вчені.
Вид I-124 в процесі занурення під час віртуальної реальності
Доктор Маккарті каже, що розвиток віртуальних технологій дозволяє, нарешті, досліджувати кораблі, що затонули, і затоплені ландшафти, раніше приховані для широкої публіки.
Відколи він затонув, I-124 став предметом багатьох суперечок. Під час Другої світової війни існували твердження, що навіть після того, як підводний човен був знищений союзниками, його екіпаж ще деякий час залишався живим, і що водолази чули рух екіпажу всередині його корпусу.
Читайте також: У Середземному морі знайшли підводний човен, який затонув у 1968 році
Вважалося, що підводний човен забезпечив вирішальний прорив для союзників після того, як водолази ВМС США проникли в рештки підводного човна, що затонули, і витягли військово-морські кодові книги.
Однак пізніше це твердження було спростовано морськими археологами, які заявили, що водолазам було надто небезпечно заходити в затонулі уламки, оскільки їхні кораблі були б уразливими для атак із боку країн "осі" (також "вісь: Берлін — Рим — Токіо") — військова коаліція на чолі з Німеччиною, Італією та Японією, що виступала проти союзних держав у Другій світовій війні.
Місце аварії японського підводного човна
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook , Twitter і YouTube