Тест на коронавірус: для власної безпеки та вільного пересування
Чергова хвиля коронавірусної недуги зростає. Тож з обмежувальними заходами, спрямованими на перешкоджання розповсюдженню COVID-19, маємо жити ще не один тиждень.
Щоб не припиняти рух міжрегіонального громадського транспорту, займати в ньому місця згідно з придбаними квитками дозволили тільки вакцинованим особам, а також тим, хто має довідку про негативний ПЛР-тест на коронавірус у Києві або іншому місті. Підтвердити стан здоров’я українці мають і при відвідуванні громадських місць: торгових центрів, бібліотек, музеїв, кіно, театрів, кафе, кав’ярень, санаторіїв, курортних зон.
Зокрема, Міністерство охорони здоров'я повідомило: вирушити відпочивати закордоном чи на рідні курорти матимуть змогу ті, хто двічі щеплений або здав аналіз на ковід та отримав довідку з негативним результатом.
Де пройти обстеження?
Якщо ви плануєте поїздку, проходити тест треба не раніше, ніж за 72 години до відбуття. Довідка для переміщення територією України дійсна рівно 3 доби. А для закордонної подорожі термін дії цього документа складає в середньому від 2 до 3 діб залежно від країни призначення.
Щоб пройти діагностику, доцільно заздалегідь записатись, аби не стояти в черзі й не наражати себе та інших на небезпеку зараження.
Діагностичний заклад «МЕДІЛАБС» пропонує швидку онлайн-реєстрацію на сайті. Ви отримаєте готову відповідь уже через 6 годин після забору біологічного матеріалу, якщо здасте саме тут тест на коронавірус: Київ, а також Вінниця й Хмельницький належать до числа обласних центрів, де є відділення цієї лабораторії.
Скільки коштує аналіз?
На сайті «МЕДІЛАБС» зазначені ціни на всі види діагностики. Вказані в прайсі суми є остаточними. Це означає, що з вас не братимуть додаткової плати за забір біоматеріалу. Якщо потрібна буде роздрукована довідка, її видадуть безкоштовно. І переклад результатів тесту англійською мовою для виїзду за кордон теж зроблять без доплати.
Підготуйтесь до обстеження
Методика ПЛР забезпечує на 99-100% точний результат. Головною причиною похибок, яким відведений 1 відсоток, є неналежна підготовка пацієнта до тестування.
Отже, перед тим, як здати тест на коронавірус у Києві, виконайте всі умови:
-
не пити алкоголю впродовж доби;
-
йти на аналіз після щонайменше 2-годинного голодування;
-
не курити мінімум 4 години;
-
не лікуватися таблетками та спреями від болю в горлі, краплями від нежитю протягом 12 годин;
-
зранку перед процедурою відмовитися від чищення зубів.
Не можна також жувати жуйку, пити які-небудь напої окрім чистої негазованої води.
Лаборант перед взяттям мазка має поцікавитись у вас, чи всі правила підготовки ви виконали. Якщо якимись знехтували, краще попередьте про це медичного працівника й перенесіть тестування на інший день, аби не довелося його здавати повторно.
Забір зразка з рото-/носоглотки безболісний. Дискомфорт під час процедури виникає. Ступінь його залежить від індивідуального рівня чутливості кожного пацієнта. Та неприємні відчуття швидко минають, бо для взяття мазка потрібно кілька секунд.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки