У чомусь краще ПЛР. У США розробили дихальний тест для виявлення COVID-19
Набори оброблялися в частині столу з негативним тиском, щоб запобігти забрудненню з лабораторії (Фото: William G. Fairbrother)
Дослідники зі США повідомили про конструкцію та тестування тестера Bubbler, який заснований на виявленні вірусної РНК для діагностики SARS-CoV-2.
Назва схожого на алкотестер пристрою походить від особливого звуку, який виникає коли пацієнт дихає в пристрій, відзначили медики, інформує UAINFO.org з посиланням на НВ.
Bubbler не тільки виконує зворотну транскрипцію РНК з вірусних частинок, що переносяться повітрям, в ДНК для тестування за допомогою ПЛР, але також може штрих-кодувати цю ДНК, що дозволяє безпосередньо зв’язати зразки з пацієнтом.
Тобто, такий тест надає додаткову інформацію, таку як вірусне навантаження та ідентичність штаму. Теоретично, це може дозволити проводити аналіз у домашніх умовах.
«Враження нижніх дихальних шляхів часто є провісником важкої форми COVID-19, тому є аргумент на користь більш прямого відбору проб, сфокусованого на повітрі, що видихається», — пояснив провідний дослідник Вільям Г. Фейрброзер, професор кафедри молекулярної біології, клітинної біології та біохімії Брауна в Провіденсі, Род-Айленд, США.
Читайте також: Начинает проявляться парадокс штамма "Омикрон" – FT
Виявлення вірусів за допомогою Bubbler аналогічне до тесту ПЛР з мазками з лікарень; проте, це найкращий показник ризику зараження, оскільки він виявляє вірусні частки, що переносяться повітрям. Мазки можуть давати позитивний результат протягом декількох місяців після зараження, оскільки вони виявляють фрагменти вірусної РНК у клітинах.
Bubbler також може бути адаптований для відбору проб довкілля у лікарнях, транспортних вузлах та закритих приміщеннях, таких як офіси, кораблі та літаки, повідомляють дослідники.
Було обстежено 70 пацієнтів, які проходили лікування у відділенні невідкладної допомоги лікарні Род-Айленда у період з травня 2020 року до січня 2021 року. У ході дослідження перевірили зразки із трьох точок дихальних шляхів. Зіскрібки язика з рота (слина / зіскрібок з язика) і з 15 секунд видихуваного повітря, зібрані в Bubbler, порівнювали з результатами звичайного ПЛР-тесту.
Читайте також: ВОЗ сравнила опасность "омикрона" и "дельта"-штамма коронавируса
Дослідження показало, що SARS-CoV-2 можна легко виявити в диханні. Вірусна РНК частіше зустрічається у видихуваному повітрі у порівнянні зі зразками із порожнини рота, у той час, як зразки із порожнини рота включають клітини, що беруть участь у реплікації SARS-CoV-2, а зразки із дихання не містять. Це говорить про те, що вірусний сигнал, виявлений у Bubbler, походить від активних вірусних частинок.
«Bubbler з більшою ймовірністю буде кращим індикатором поточної інфекції, ніж мазки носоглотки. Ще однією перевагою є штрих-кодування, яке дозволяє проводити високопродуктивне тестування РНК-вірусів за невелику частину вартості звичайного тестування», — сказав Фейрброзер.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки