MENU

Вчені навчилися вирощувати кінцівки у жаб

478 0

Вчені навчилися вирощувати кінцівки у жаб

Вчені зі США та Канади навчилися використовувати "коктейль, що регенерує", який дозволяє навіть дорослим жабам відновлювати ампутовані кінцівки. Можливо, що в майбутньому такі методи можуть допомогти і людям, повідомляє Naked science, інформує UAINFO.org з осиланням на ZN.UA.

Біологи задіяли біореактор BioDome, розроблений ними кілька років тому. Він являє собою невеликий ковпачок, зроблений із шарів силікону та павутинного шовку, поміщених у насичений водою гідрогель. Тепер же дослідники додали в нього спеціальний коктейль, що «регенерує», який включав п'ять сигнальних пептидів. Вони стимулювали у місці ампутації бластеми – маси стовбурових клітин, які забезпечують відновлення втрачених органів. Ці молекули перешкоджали формуванню шраму та знижували запалення.

Читайте також: Туристи зустріли морського "монстра" під час дайвінгу в Єгипті. ФОТО

Вчені провели дослідження на 115 жабах Xenopus laevis, яким вводили знеболювальне та ампутували кінцівки. Після цього їх ділили на три групи: одній з них на 24 години надягали BioDome з додаванням препарату, у другій – без нього, а жаби з третьої групи служили контролем та не отримували лікування.

Регенерація проходила тільки в першій групі, у двох інших ж місце втраченої кінцівки заростало неструктурованою тканиною.

Читайте такрож: Бактерії з глибин океану виявилися здатними виробляти кисень без світла

Через 18 місяців після ампутації у земноводних, які отримали BioDome з білковим коктейлем, відросли майже повноцінні нові лапи зі схожими на пальці структурами на кінці. Жаби використовували ці кінцівки для опори та при плаванні, відчували тиск на них. Анатомічні дослідження показали, що кістки, кровоносні судини та нерви у ніжках сформувалися близько до нормальних для цих тварин.

Отримані в результаті кінцівки були трохи коротші за звичайні, але, за словами вчених, на момент дослідження зростання ще тривало, можливо, що з часом вони досягнуть потрібного розміру. У майбутньому вчені мають намір перейти до випробувань на ссавцях.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

ZN.UA


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини