MENU

Учені дізналися, якою була температура Всесвіту на самому початку

1148 2

Фото: Live Science Учені змогли з'ясувати, якою була температура Всесвіту через 880 млн років після Великого вибуху.

Учені з Радіоастрономічного інституту Макса Планка, Німеччина, змогли з'ясувати, якою була температура Всесвіту через 880 млн років після Великого вибуху за допомогою тіні, яку відкидає хмара холодного водяного газу.

Як повідомляє ScienceAlert, воно знаходиться на відстані 13,8 млрд років від Землі, інформує UAINFO.org з посиланням на Фокус.

"Всесвіт охолоджується з часом у міру його розширення і наші дані підтверджують цю тенденцію. Наше дослідження також має важливе значення для розуміння природи невловимої темної енергії", — каже Аксель Вайс із Радіоастрономічного інституту Макса Планка.

Астрономи за допомогою потужного радіотелескопа NOEMA, що знаходиться у Франції, звернули свою увагу на галактику HFLS3. Вона відома своїм "вибухом" зіркоутворення. У ній є безліч молодих зірок.

Зображення галактики HFLS3 у ближньому ІЧ-діапазоні (помаранчевий колір) та набагато ближчої галактики у міліметровому діапазоні (синій колір). Фото: ISS

Щоб досягти Землі світла від галактики HFLS3, потрібно так багато часу, що астрономи бачать його яким він був через 880 млн років після Великого вибуху. Між галактикою та Землею знаходиться хмара водяного газу, яка має нижчу температуру, ніж реліктове випромінювання, що вказує на температуру Всесвіту.

Читайте також: Умирающие звезды могут рождать планеты – ученые

"Різниця температур між холоднішим газом і реліктовим випромінюванням створює так звані лінії поглинання, і, вивчаючи ці лінії, можна визначити температуру реліктового випромінювання. Це стало можливим завдяки інфрачервоному світлу, яке випромінюють новонароджені зірки в галактиці HFLS3", — говорить Вайс.

Учені з'ясували, що температура реліктового випромінювання через 880 млн років після Великого вибуху становила від -256,8 до -243°C.

Фрагмент реліктового випромінювання крупним планом. Фото: ScienceAlert

"Ми не тільки отримали докази того, що Всесвіт охолоджується, але також ці дані показують, що ранній Всесвіт мав інші фізичні характеристики, яких немає зараз", — говорить Домінік Ріхерс із Кельнського університету в Німеччині.

Читайте також: Астрономы раскрыли тайну "темных пальцев" на Солнце

Щодо темної енергії, то вважається, що саме вона сприяє розширенню Всесвіту. Але побачити її поки що неможливо через недостатній розвиток технологій, кажуть вчені.

Але про природу темної енергії можна дізнатися більше, якщо вивчати швидкість розширення Всесвіту та падіння температури реліктового випромінювання. Зараз астрономи з Радіоастрономічного інституту Макса Планка перебувають у пошуках інших холодних хмар водяного газу, щоб дізнатися про температуру Всесвіту через 1,5 млрд років після Великого вибуху.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Фокус


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини