Стрип-клуби та бари. Як виглядають деякі київські бомбосховища – BuzzFeed
Вхід до стриптиз-клубу Penthouse, який також може бути укриттям у разі небезпеки (Фото:Pete Kiehart for BuzzFeed News)
Американське видання BuzzFeed випустило текст про те, що частину бомбосховищ Києва перетворили на бари, ресторани та стриптиз-клуби.
Матеріал BuzzFeed розпочинається з поста народної депутатки від партії Голос Лесі Василенко на Facebook, інформує UAINFO.org з посиланням на НВ.
29 січня Василенко розповіла про те, як вона дізналася, що у найближчому до неї укриттям на розі вулиць Велика Васильківська та Жилянська зараз працює стрип-клуб Penthouse. За її словами, це стало приводом замислитись про перевірку укриттів у Києві.
«Відразу виникла купа запитань: а пустять дітей? а знімуть фейсконтроль? а буде розважальна програма, адаптована і для жінок? Ну так, це все жарти, щоби не плакати», — написала Василенко.
За даними Київської міської державної адміністрації, у Києві розташовано 4500 укриттів – це об'єкти подвійного призначення: підвали багатоповерхівок, підземні переходи та паркінги, 46 підземних станцій метро. Ще 500 призначені для тривалого перебування людей.
Як і Василенко, деякі мешканці міста виявили, що найближчі підземні безпечні сховища також є малим бізнесом: коктейль-барами, салонами краси, ресторанами та пунктами обміну валюти. Київське метро, побудоване на сотні футів під землею за наказом радянського керівництва після Другої світової війни, також є системою бункерів», — пише BuzzFeed.
Як приклад журналісти наводять бар Parovoz Speakeasy, розташований у підвалі кінотеатру Київ, який нині не працює.
Бар Parovoz Speakeasy / Фото: Pete Kiehart for BuzzFeed News
«У Паровозі, барі в стилі спікізі, розташованому під київським кінотеатром і за важкими сталевими дверима, думки деяких із 40 відвідувачів, які потягують Манхеттен чи Негроні, були далекі від війни. Персонал бару сказав, що вони готові. „Де ж, як не тут, найкраще бути у разі війни?“ — пожартував один із барменів», — розповідає BuzzFeed.
Ось тільки на офіційній карті бомбосховищ Parovoz Speakeasy не зазначено. Найближче укриття розташоване у підвалі сусіднього будинку за адресою вул. Велика Васильківська, 17А (адреса бару – вулиця Велика Васильківська, 19).
Далі журналісти розповідають про укриття у підвалі будинку на вулиці Пушкінській, 45/2. У цьому приміщенні працює заклад Podshoffe. Менеджерка бару відповіла BuzzFeed, що у разі небезпеки двері тут відчинять усім, а ще забезпечать людей хорошим харчуванням.
Бар Podshoffe / Фото: Pete Kiehart for BuzzFeed News
З центру Києва журналісти вирушили до Солом'янського району та розповіли історію про те, як група депутатів Київради вирушила на перевірку укриттів у підвалах житлових будинків. Команда BuzzFeed News пішла за ними.
«У багатоквартирному будинку, побудованому в 1950-х роках для робітників сусіднього радянського заводу, Геннадій Новіков розмірковував, як покращити укриття під своїм будинком. Його збудували за часів холодної війни, тому добре ізольовано та забезпечено водопроводом, щоправда, туалет зник. Після десятиліть забуття, довелося неабияк попрацювати, щоб привести приміщення до норми. Герметичні двері не зачинялися і поіржавіли, а цегляні стіни вкрилися шарами бруду та пилу. Електрики також не було», – описують журналісти.
Укриття у Солом'янському районі / Фото: Pete Kiehart for BuzzFeed News
Наразі чоловік шукає бюджетування для того, щоб привести підвал у належний стан, але поки що не впевнений, що зможе їх знайти найближчим часом.
"Проте, є одне бомбосховище, де естетика понад усе: Penthouse. Стриптиз-клуб із червоними вогнями та велюровим інтер'єром цілком може стати популярним притулком у разі падіння російських бомб», — пишуть журналісти.
Місцевий охоронець розповів BuzzFeed, що клуб готовий прийнято таку кількість людей, яка зможе комфортно розміститись у підвалі. Також він додав, що вони «влаштують гарне шоу».
Penthouse розміщено за адресою вулиця Велика Васильківська, 58. Згідно з офіційною картою бомбосховищ, тут справді розташоване укриття. Також журналісти згадали літературний бар Купідон, який позначений на карті укриттів.
Частина укриттів Києва справді перебуває у приватній власності. У деяких розмістилися склади, бари, книгосховища та магазини. За словами мера Києва Віталія Кличка, головним бомбосховищем міста у разі надзвичайної ситуації, стане метрополітен.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки