Путін висунув неприйнятні умови для особистих переговорів із Зеленським, – прессекретар Ердогана
У Туреччині розповіли, які умови висуває Путін для зустрічі із Зеленським. До моменту особистих переговорів, які, з високою ймовірністю, можуть відбутися в Туреччині, Путін вимагає в України відмови від Криму та Донбасу.
Як пише турецьке видання Hürriyet, досі у риториці Кремля звучать також вимоги "демілітаризації" та "денацифікації". Про це Путін заявив у розмові з президентом Туреччини Реджепом Тайіпом Ердоганом, інформує UAINFO.org з посиланням на Оbozrevatel.
Про те, наскільки реальна зустріч Зеленського та Путіна за посередництва Ердогана, журналістам повідомив прес-секретар президента Ібрагім Калин.
"На зустрічах із Зеленським та Путіним наш президент передав свою пропозицію про припинення війни та допомогу в організації двох лідерів у Туреччині. Пан Зеленський до цього готовий. Пан Путін же вважає, що позиції для переговорів на рівні керівництва ще не закриті", - повідомив прессекретар президента Туреччини.
Читайте також: Ходорковський: Якщо Путіна не спинити в небі над Україною, НАТО доведеться воювати з ним на землі
На думку турецької сторони, поки що зарано говорити про те, що зустріч може відбутися в найближчому майбутньому. Адже позиції для майбутньої мирної угоди ще обговорюються делегаціями обох країн.
"Необхідно збільшити масштаб ключових позицій і перейти до остаточної угоди, яка має бути розглянута на рівні лідерів. Наш президент заявив, що готовий до цього, що він сприятиме такій зустрічі. Туреччина, як країна, яка має довіру обох сторін, може стати місцем для таких переговорів", - зазначив Калин.
Він також повідомив, що дискусії точаться навколо 6 основних вимог Кремля до України.
"По-перше, це нейтралітет України, тобто її відмова від членства в НАТО. По-друге, роззброєння та гарантії взаємної безпеки в контексті австрійської моделі. По-третє, процес, який російська сторона називає "денацифікацією". По-четверте, усунення перешкод для широкого використання російської мови в Україні. Зрозуміло, що було досягнуто певного прогресу за першими чотирма статтями переговорів. Але поки що рано говорити про повну згоду або про те, що угода ось-ось буде підписана", - наголосив Калин.
Читайте також: Юрий Шулипа: Стратегически Россия войну в Украине уже проиграла
Водночас у Туреччині констатують: дві останні вимоги Росії – відмова України від окупованого Криму та визнання "незалежності" ОРДЛО в адміністративних межах Донецької та Луганської областей – неприйнятні ні для України, ні для цивілізованого світу.
"Два найскладніші питання, які стоять перед нами - це пункти 5 і 6, питання статусу Донбасу та Криму. Вимоги російської сторони про визнання анексії Криму та двох так званих республік на Донбасі неприйнятні для України та міжнародної спільноти. Є думки, що про них можна домовитися за різними формулами", - наголосив прессекретар Ердогана.
Він висловив позицію офіційної Анкари, що, у разі, якщо буде досягнуто попередніх домовленостей за першими чотирма пунктами - обговорення двох решти могли б обговорити президенти воюючих країн під час особистої зустрічі.
"В результаті цих переговорів, можливо, вдасться досягти угоди та припинити війну. Поки це триває, життєво важливо оголосити про припинення вогню, відкрити гуманітарні коридори та дозволити евакуацію мирних жителів. Російська сторона має цьому повністю сприяти. Перемир'я необхідно зробити постійним. Президент повідомив, зокрема, Путіну під час зустрічі. Тільки так можна дати шанс переговорам та дипломатії", - підкреслив Калин.
Нагадаємо, попри те, що Туреччина не поспішає запроваджувати санкції проти Росії, ця країна підтримує Україну, зокрема, постачанням безпілотних літальних апаратів "Байрактар". І заявляє, що твердо стоїть на позиціях захисту територіальної цілісності України, її політичної єдності та поваги до суверенітету нашої держави.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки