Прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон заявив про необхідність розширити санкції на золоті резерви Росії. Фактично це останній незачеплений санкціями російський резерв.
Про це повідомляє видання LBC , інформує з посиланням на OBOZREVATEL .
Джонсон вважає, що президент РФ Володимир Путін вже "перейшов межу варварства". Він наполягав на тому, що " треба зробити більше".
"Ми думаємо, що існує величезна єдність, щоб продовжувати чинити тиск, який ми чинили, і збільшувати його", – сказав Джонсон. Раніше таку ж пропозицію озвучували й у США.
Сенатори США обговорюють із американським Мінфіном механізм арешту золотого запасу Росії. Йдеться про 132 млрд доларів, які зберігаються в монетарному золоті. З ініціативи президента РФ Володимира Путіна левову частку коштів витрачали на купівлю золота. Після того, як запровадили санкції, валютні запаси понад 300 млрд доларів арештували, основним активом стало золото. Тепер можуть заарештувати його.
Золото – останній ресурс РФ
Міжнародні резерви Росії заблоковані, проте в РФ залишаються запаси золота. Його накопичували роками як запасний актив, тепер же сенатори США пропонують запровадити нові санкції – заборонити РФ продавати золото.
За вказівкою президента РФ Володимира Путіна РФ протягом довгих років накопичувала свої резерви золота. Двопартійна група сенаторів вносить на розгляд законопроєкт, який забороняє Росії продавати золото, щоб протистояти жорстким санкціям.
Санкції проти Росії заморозили активи країни в іноземній валюті, однак її запаси золота можуть стати рятівним кругом. Захід щодо закриття лазівки – це ще одна ознака того, що Конгрес сподівається випередити адміністрацію Байдена в каральних заходах проти Росії.
Резерви Росії станом на лютий становили 630,2 млрд доларів. З них у золоті – 132,2 млрд доларів. Близько 300 млрд доларів арештували ЄС в результаті накладених санкцій. Також частину резервів заарештували окремі країни. Після арешту більшість резервів Росії залишилися в золоті.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook , Twitter і YouTube