MENU

Арахамія: Україна хоче створити власне НАТО

643 0

Арахамія: Україна хоче створити власне НАТО

Для Києва важливо, щоб у разі агресії проти України у майбутньому її підтримали найсильніші держави світу.

Україна, підписуючи договір про гарантії безпеки, очікує, що його учасниками стануть найбільші держави-члени НАТО. Про це заявив глава української делегації на переговорах з РФ із досягнення миру Давид Арахамія, інформує UAINFO.org.

"Ми хочемо зробити власне НАТО, і для нас важливо, щоб найбільші та найефективніші країни НАТО надавали підтримку у разі агресії. Туреччина дуже важлива для нас, це найбільша армія НАТО в Європі. Важливими є також США й Великобританія", - зазначив нардеп.

Читайте також: Росія неофіційно прийняла пропозицію щодо мирного договору, окрім питання Криму, – Арахамія

"Зараз тривають дуже активні консультації. Вже офіційно оприлюднено, що три країни-члени НАТО готові надавати гарантії саме в тому форматі, як я розповів. Це фактично 5-а стаття НАТО, але з більш жорстким механізмом активації – протягом 72 годин вони мають провести консультації й уже надавати допомогу", – повідомив Арахамія.

Він поділився думкою, що США і Британія стануть гарантами безпеки України одними з останніх, коли побачать, що ніхто вже не заперечує. При цьому він підкреслив, що Київ має мінімальний пакет країн-гарантів, без якого "ми просто не рухатимемося".

Далі глава делегації розповів, що коли буде підписано договір про гарантії безпеки, наступним завданням буде внесення змін до Конституції України щодо позаблокового нейтрального статусу. Але вирішення цього питання залишиться за українським народом за допомогою референдуму.

Читайте також: В ЄС пообіцяли визнати Україну кандидатом на вступ "офіційно і швидко"

"Це дуже важливо для нас, і ми з самого початку на цьому наполягали. Російська сторона дуже активно протидіяла цій нормі, але згодом вони погодилися на те, що це єдиний вихід із ситуації", - повідомив нардеп.

Нарешті, Арахамія заявив, що Україна не підписуватиме жодного документа, у якому РФ матиме право ветувати своїм голосом рішення.

"Для нас це категорично неприйнятно. Загалом не потрібно тоді обговорювати будь-які гарантії безпеки, тому що РФ зможе заблокувати їх будь-якої миті", - пояснив він.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

 

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини