MENU

США провели успішні випробування гіперзвукової ракети, але тримали це в секреті з однієї причини – CNN

1391 0

США провели успішні випробування гіперзвукової ракети, але тримали це в секреті з однієї причини – CNN

У середині березня 2022 року в США провели випробування гіперзвукової авіаційної ракети HAWC. Вони були успішними, але чиновники тримали це в секреті протягом двох тижнів, щоб уникнути напруження ескалації у відносинах із Росією.

Також саме тоді американський лідер Джо Байден збирався вирушити до Європи. Про такі причини пише CNN, посилаючись на ознайомленого з ситуацією представника Міністерства оборони, повідомляє Обозреватель, інформує UAINFO.org.

За його словами, під час першого успішного випробування версії системи Lockheed Martin концепція гіперзвукової повітряно-реактивної зброї (Hypersonic Air-breathing Weapon Concept, HAWC) була запущена з бомбардувальника B-52 біля західного узбережжя США. Прискорювальний двигун розганяв ракету до високої швидкості, після чого повітряно-реактивний двигун запалював її і розганяв до гіперзвукової швидкості 5 Маха та вище.

Зазначається, що чиновник повідомив мізерні подробиці випробування. Він лише розповів, що ракета пролетіла на висоті понад 19,8 км і на відстані більше 482,8 км. Навіть на нижній межі гіперзвукового діапазону – близько 6115,5 км на годину – політ зайняв менше 5 хвилин.

Читайте також: Росія випустила по Україні вже понад 1,3 тисяч ракет - Міноборони

Видання додає, що випробування цього озброєння відбулося за кілька днів після того, як РФ заявила, що застосувала власну гіперзвукову ракету "Кинджал" під час вторгнення в Україну. В Кремлі стверджували, що вона націлювалася на склад боєприпасів на заході нашої країни.

Але офіційні особи США применшують значення використання Росією їхніх "Кинджалів". Міністр оборони Ллойд Остін заявив, що не вважає це "якимось переломним моментом" після того, як росіяни оголосили про запуск ракети.

"Важко зрозуміти, що саме виправдовувало запуск, оскільки він був націлений на стаціонарне сховище. Це досить серйозний удар по такій цілі", – через кілька днів сказав прессекретар Пентагону Джон Кірбі.

Американці підкреслюють, що "Кинжал" – це просто версія російської балістичної ракети малої дальності "Іскандер" повітряного базування. Іншими словами, "це варіант усталеної технології, а не революція в гіперзвуковій зброї". У США ж випробували складніший і складніший повітряно-реактивний гіперзвуковий прямоточний повітряно-реактивний двигун (ГПВРД). Ракета HAWC також не має боєголовки, натомість покладається на кінетичну енергію для ураження цілі.

Відомо, що під час цих випробувань американський президент Джо Байден готувався до візиту з союзниками по НАТО в Європі, враховуючи поїздку в Польщу, де він зустрівся з міністром закордонних справ і міністром оборони України.

"США намагаються не робити кроків і заяв, які можуть призвести до непотрібної ескалації напруженості у відносинах між Вашингтоном і Москвою. Нещодавно було скасовано випробування міжконтинентальної балістичної ракети Minuteman III, щоб уникнути неправильного тлумачення з боку РФ. Лойд Остін відклав його з початку березня, щоб уникнути будь-яких дій, які Кремль міг би неправильно витлумачити у такий складний час", – йдеться у матеріалі.

Видання додає, що з цією ж метою США також зберігають певну обережність щодо зброї й техніки, яку вони відправляють в Україну для боротьби з російськими окупантами.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Обозреватель


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини