MENU

Українцям дозволили не сплачувати податки на житло за 2 роки

732 0

Українцям дозволили не сплачувати податки на житло за 2 роки

В Україні на час воєнного стану скасували сплату податку на нерухомість. Причому поширюється ця норма податку як за 2022-й, і за 2021-й рік. Таким чином, українців звільнили від плати за житло, яке вже могло бути знищено під час бойових дій.

Про це розповів у своїй колонці експерт аналітичного центру "Інститут законодавчих ідей" Тарас Рябченко. Зміни передбачені вже схваленим депутатами законопроектом №7190.

Норми закону поширюються як на житлову нерухомість, а й у комерційні та інші приміщення. "Незважаючи на те, що у 2021 році війна тривала виключно на сході України, розуміння того, що є нерухомість у зоні ведення бойових дій, яка просто знищена, несплата податку і за цей рік є кроком підтримки громадян, щоб не платити за те, що могло вже бути зруйноване", – вважає Рябченко.

Рябченко пояснив, що податкові послаблення, вочевидь, зменшать надходження до держбюджету. Водночас, про такий крок, нарівні зі скасуванням екологічного податку за 2022 рік, стимулює повернення бізнесу до роботи. А це означає, що економічна підвищуватиметься, і деякі бюджетні будуть у результаті компенсовані за рахунок інших податків.

При цьому експерт виступає за продовження таких стимулів на період та після скасування військового стану. "Можливо, у новому форматі та інакше, але стимули мають діяти", – вважає він.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Обозреватель


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини