MENU

Найбільший литовський НПЗ повністю відмовився від нафти з РФ

361 0

Найбільший литовський НПЗ повністю відмовився від нафти з РФOrlen — найбільша нафтопереробна компанія Польщі  

Литовський НПЗ Orlen Lietuva, яким володіє польська компанія, повністю відмовився від переробки російської нафти. Поляки готові перейти на інші джерела сировини та на інших заводах групи.

Нафтопереробний завод (НПЗ) Orlen Lietuva (Литва, Мажейкяй) повністю відмовився від переробки російської нафти. Про це заявив Даніель Обайтек, голова польського нафтового концерну PKN Orlen, якому належить НПЗ, під час зустрічі з прем'єр-міністром Литви Інгрідою Шимоніте та міністром енергетики Дайнюсом Крейвісом, пише НВ, інформує UAINFO.org.

Зараз литовське підприємство купує сировину у компанії Saudi Aramco (Саудівська Аравія). «Ми не прив'язуємось до одного джерела. Диверсифікація пов'язана з тим, що йдеться про джерела із Саудівської Аравії, Анголи, Нігерії чи регіону Північного моря. Таким чином, ми обираємо ту сировину, яка нам потрібна в даний момент», - сказав Обайтек.

З його слів, переробка російської нафти на литовському заводі не планується.

Якщо говорити загалом про роботу польського нафтового концерну Orlen, то з 2013 до 2022 року частка російської нафти, яку використовують його заводи, скоротилася з 95% до 30%. Зокрема, це пов'язано з більш тісною співпрацею із Саудівською Аравією.

Читайте також: Німеччина готова підтримати ембарго на російську нафту – WSJ  

За словами Обайтека, PKN Orlen готовий повністю відмовитися від імпорту російської нафти, якщо буде ухвалено рішення ЄС.

"Якщо ЄС введе ембарго на російську нафту, PKN Orlen його виконає. Ми можемо зробити це будь-коли - ми готові», - заявив Обайтек польському державному інформаційному агентству PAP.

Зараз PKN Orlen отримує 400 тис. тонн нафти на місяць за довгостроковим контрактом із Saudi Aramco. Крім того, Польща вже імпортує нафту з країн Близького Сходу, Західної Африки та США.

Читайте також: Економіці Росії для відновлення після обвалу буде потрібно не менше 10 років, – S&P 

Проте PKN має два довгострокові контракти на постачання для свого НПЗ у Плоцьку (Польща) з Роснафтою та Татнафтою, які забезпечують близько 50% потреби заводу у сировині. Обайтек сказав, що принаймні один із них діятиме до наступного року.

Чеські нафтопереробні заводи компанії під брендом Unipetrol також частково залежать від постачання трубопроводами з Росії.

Литва отримувала 83% імпорту нафти із Росії. У 2020 році, за даними UN Comtrade database, країна закупила у РФ 2,6 млн тонн нафти майже на $740 млн. Минулого року ця сума через зростання ціни нафти могла збільшитися до $1 млрд.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

НВ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини