MENU

В Україні відзначають День пам'яті та примирення: 10 фактів про свято

714 0

В Україні відзначають День пам'яті та примирення: 10 фактів про свято

8 травня в Україні відзначають День пам'яті та примирення. Разом із Європою та США ми шануємо загиблих у Другій світовій війні.

Видання Оbozrevatel зібрало 10 цікавих фактів про це свято, інформує UAINFO.org.

1. 7 травня 1945 року у французькому місті Ремсі Німеччина підписала акт про капітуляцію, що символізував остаточну перемогу над фашизмом. Проте ратифікували його лише 8 травня у Берліні – саме цього дня у багатьох містах Європи та Америки розпочалися масові святкування.

Так, у Лондоні відбулося масштабне свято на Трафальгарській площі. У США паради пройшли в Нью-Йорку на Times Square, Майамі, Лос-Анджелесі, Чикаго. У 2004 році Генеральна асамблея ООН ухвалила святкувати 8-9 травня як Дні пам'яті та примирення. Тоді було створено резолюцію, в якій пропонувалося всім країнам-членам організації у ці дні проводити заходи, присвячені пам'яті загиблих 1939-1945 років.

2. У СРСР свято перемоги було заведено відзначати 9 травня. Це пов'язано з тим, що лише наступного дня після підписання акта капітуляції Німеччини документ доставили Сталіну. Після отримання на руки підтвердження він дозволив святкувати перемогу.

Читайте також: Резніков про армію РФ: "Як у фільмах про орків: вони пруть і пруть, їх палять і палять"

3. Також було і в незалежній Україні – до 2013 року святкування, присвячені закінченню Другої світової, проводилися 9 травня. Проте у 2015 році президент Петро Порошенко своїм указом створив нову пам'ятну дату у календарі.

4. Головна мета цього дня – вшанувати пам'ять українських воїнів, які зробили свій героїчний внесок у перемогу Антигітлерівської коаліції, та висловити повагу до всіх, хто боровся проти нацизму.

5. Символом свята став, як і багатьох країнах світу, – червоний мак. Ця квітка – пам'ятний знак жертв військових та громадянських конфліктів, відображення кривавого сліду від пострілу.

При цьому ні 8-9 травня, ні в будь-які інші дні в Україні є неприпустимим використання комуністичної символіки у вигляді "прапора Перемоги", а також георгіївських стрічок. Ці символи заборонені в нашій країні нарівні із будь-якою символікою нацистського тоталітарного режиму.

6. Події 1939-1945 років стали найбільшим збройним конфліктом за весь час існування людства. Під час Другої світової загинуло від 70 до 80 млн осіб, дві третини з яких – цивільні.

7. За різними оцінками, втрати України у Другій світовій війні склали від 8 до 10 мільйонів людей, близько 5 мільйонів з них – військовополонені та мирне населення. 2,2 мільйона осіб було вивезено на примусові роботи до нацистської Німеччини, 10 мільйонів втратили дах.

Читайте також: Херсонщину буде звільнено повністю і максимально жорстко, – Подоляк

8. Фашисти зруйнували майже 700 українських міст та 28 тисяч сіл, було спалено близько 320 тисяч господарств. За часів Другої світової саме Україна стала однією з головних арен бойових дій – тут діяло від 50% до 75% усіх дивізій Вермахту та половина всіх радянських сил.

9. Кремль протягом багатьох років намагався привласнити собі перемогу над фашистською Німеччиною. Але після Революції Гідності російські та радянські міфи почали руйнуватися, а українська держава переосмислила події війни. І продовжує це робити навіть сьогодні.

Так, 4 травня Верховна Рада ухвалила постанову "Про неприпустимість присвоєння Російською Федерацією перемоги над нацизмом". У документі наголошується на необхідності підтвердити внесок народу України у спільну перемогу Антигітлерівської коаліції над німецьким нацизмом.

10. В Українському інституті національної пам'яті вирішили, що у 2022 році святкування Дня пам'яті та примирення пройде під новим гаслом: "Перемогли нацистів – переможемо і рашистів!"

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

 

UAINFO 


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини