Недооцінили ЗСУ: у розвідці США визнали помилки у прогнозах щодо війни з Росією
Розвідувальні органи США взялися за масштабну внутрішню перевірку методології оцінювання бойових можливостей іноземних збройних сил. Цьому слугували помилки в аналізі ситуацій в Україні та Афганістані.
Зокрема, американські фахівці недооцінили ЗСУ в протистоянні російським окупаційним військам, що вторглися в країну 24 лютого. Про це повідомляє CNN із посиланням на власні джерела, інформує UAINFO.org з посиланням на Оbozrevatel.
Зазначається, що сенатський комітет із розвідки 10 травня надіслав таємний лист в офіс директора Нацрозвідки, Міністерство оборони та ЦРУ, вказавши, що всі ці відомства недооцінили українських військових у війні з РФ.
Читайте також: Окупанти забуксували на Донбасі: Україна веде війну за новими стандартами, – Der Spiegel
Разом із тим у документі йшлося, що вони переоцінили афганські сили в їхньому протистоянні талібам.
Джерела видання підкреслили, що автори листа загалом піддали сумніву методологію, на якій ґрунтувалися оцінки розвідорганів і відповідні припущення.
За їхніми словами, "якби не ці помилки, США могли б раніше почати постачання зброї в Україну". Ще перед війною розвідка повідомляла, що Київ, найімовірніше, "впаде протягом трьох-чотирьох днів" після російського вторгнення.
Так, лише Бюро розвідки та досліджень Державного департаменту дало точнішу оцінку можливостей українських збройних сил. Інші ж розвідслужби будували свої висновки на даних про кількісні переваги російської армії в озброєнні, техніці й живій силі. Проте вони не врахували "волі до боротьби", яка є однією з найскладніших нематеріальних характеристик для розвідки.
Читайте також: Кремлівський диктатор відсторонив розвідників ФСБ від участі у війні через провали в Україні
Водночас наголошується, що американські розвідувальні органи подавали точні оцінки російського планування, яке передувало вторгненню.
Додамо: від початку війни США активно допомагають Україні протистояти навалі російських окупантів, постачаючи не лише озброєння, а й інформацію власної розвідки.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки