MENU

У чому сенс символів Z та V? Навіть не намагайтесь зрозуміти, – письменник

1209 0

Російське зло досі належним чином не описане. Його треба перемогти, але його також треба описати. І воно – інше, ніж зло, яке описане поняттями "фашизм" і "нацизм".  

Про це на власній сторінці у Facebook пише філософ і письменник Володимир Єрмоленко, інформує UAINFO.org.

Візьміть, наприклад, ось ці всі Z та V. Нацистська символіка (свастика) і фашистська символіка (фасції) принаймні мали сенс. Вони відображали певну ідеологію. Свастика – «нордичну» ідеологію і «тугу» за рідкісною для «нордичного» світу силою, сонцем, і готовність терпіти страждання через цю рідкісність. Фасції – римську ідею єднання та незламності групи через стирання індивідуальних відмінностей. Ці символи відображали ідеології, які породили жахливі злочини. Але вони принаймні мали сенс і логіку – збочену і злочинну, але сенс і логіку.

У чому сенс Z та V? Ні в чому. Вони абсолютно порожні. Вони нічого не означають. «Чапаєв і пустота». Незрозуміло звідки взялися. Незрозуміло, чому стали символом. Незрозуміло, чому це латинка, а не кирилиця, глаголиця чи китайські ієрогліфи.

Читайте також:  FT: Росія засвоює в Україні урок про те, що великі держави зазвичай програють війни

Я думаю, що коріння цього – це поняття абсурду. Російське насильство безсенсовне, воно занурене в абсурд. Абсурд є тим спільним знаменником, що об'єднує в Росії і систему, і антисистему. "Протест" проти системи не менш абсурдистський, ніж сама система.

Нещодавно Tetyana Ogarkova дуже влучно схарактеризувала відмінність українського та російського гумору. Український гумор – козацький сміх, він вивільняє, він є знаком свободи, він показує вихід. Російський гумор – абсурдистський, він є знаком приреченості, він фіксує безвихідь. Можливо, це спрощення і є купа винятків, але..

Читайте також: Віктор Шендерович пояснив, навіщо Путіну потрібен Київ 

абсурдистський російський гумор не є вивільненням від системи, він є породженням системи і відображенням системи. Бо система базується на абсурді – тоді ж чому абсурдистський гумор має від неї вивільняти? Навпаки, він ще більше легітимізує цей абсурд. Так само як нібито «антипутінські» пісенькі групи лєнінград ще більше поглиблюють російській абсурд. Вони кажуть: абсурд скрізь, лайно скрізь. Навіть не намагайся їх подолати.

Війна з логікою, війна з мисленням, з раціональністю, апофеоз абсурду – на жаль, цього дуже багато у «великій російській культурі». Тому вона є теж співучасницею абсурдного російського насильства.

Саме тому – Z і V. Бессмислєнні і беспощадні

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

Володимир ЄРМОЛЕНКО


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини