MENU

В Україні збанкрутував один банк: що буде з грошима вкладників

1055 0

Фото: Мегабанк збанкрутував, кошти повернуть вкладникам (minfin.com.ua)

Національний банк України 2 червня ухвалив рішення про віднесення АТ "Мегабанк" до категорії неплатоспроможних. Вкладники - фізичні особи та ФОПи отримають свої кошти в повному обсязі.

Про це повідомляє UAINFO.org з посиланням на прес-службу НБУ.

"Проблеми в діяльності банку не були спричинені запровадженням воєнного стану. Вони почалися задовго до початку війни", - йдеться в повідомленні.

За даними прес-служби, 3 лютого НБУ відніс АТ "Мегабанк" до категорії проблемних через суттєві порушення в частині оцінки кредитного ризиків, систематичне кредитування пов’язаних осіб, значний обсяг непрофільних активів на балансі, невиконання плану докапіталізації/реструктуризації за результатами стрес-тесту 2021 року.

Проте акціонери АТ "Мегабанк" не надали фінансової підтримки банку для своєчасного та в повному обсязі виконання зобов’язань перед клієнтами банку.

Частка фінустанови становила 0,46% від чистих активів платоспроможних банків. "Віднесення "Мегабанку" до категорії неплатоспроможних жодним чином не впливає на стабільність банківського сектору України, який сьогодні є стійким та платоспроможним", - йдеться в повідомленні.

З набранням чинності законом щодо забезпечення стабільності системи гарантування вкладів фізичних осіб кожен вкладник "Мегабанку" (фізична особа та ФОП) отримає від ФГВФО відшкодування в повному розмірі вкладу, включаючи відсотки. Загалом можлива сума виплат гарантованої суми вкладникам на 21 травня 2022 року становить 4 418,6 млн грн, зазначили в прес-службі. 

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO.org


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини