MENU

Шольц кинув Україну в біді через комплекс кайзера Вільгельма, – Politico

2816 0

Шольц кинув Україну в біді через комплекс кайзера Вільгельма, – Politico

Канцлер Німеччини Олаф Шольц своєю політикою не лише шкодить Україні, а й підриває й так хиткі позиції Берліна в НАТО. Він залишає українців у біді через так званий комплекс кайзера Вільгельма.

Як пише американська газета The Politico, Шольц зробив неправильні висновки з уроків історії, інформує UAINFO.org з посиланням на Оbozrevatel.

Так, за зачиненими дверима останніми тижнями канцер Німеччини заявив: "Я не кайзер Вільгельм!", маючи на увазі німецького імператора Вільгельма II, чим викликав подив.

"Вільгельм? Онука королеви Вікторії за межами Німеччини запам'ятали за його дивними бакенбардами, гостроверхим шоломом і неправильним взуттям для прогулянок на яхті в Коузі", – пише газета.

Водночас у Німеччині Вільгельм вважається людиною, чия незграбна зовнішня політика, зокрема союз з Австро-Угорщиною, спровокувала Першу світову війну і, як наслідок, катастрофічне утвердження влади Гітлера.

Для німців це не так карикатура, як повчальна казка.

Читайте також: В Естонії розкритикували дзвінок Шольца і Макрона до Путіна: "Хіба це не смерть мозку?"

Тоді як західні союзники Німеччини збентежені її поясненнями щодо того, чому вона не надсилає більш потужної військової допомоги Україні, зацикленість Шольца на Вільгельмі допомагає зрозуміти, чому канцлер, як висловився Андрій Мельник, посол України в Німеччині, кинув Київ "у біді", пише The Politico.

Так, своїми згадками про Вільгельма Шольц не просто сигналізує, що він не вплутуватиметься в ширший конфлікт, а й натякає, що нібито рятує німців від ядерної війни.

Не дивно, що примара ядерної катастрофи виявилася ефективною тактикою, що дозволяє каламутити воду, зазначає газета. Попри те, що 58% жителів Німеччини підтримують відправку важких озброєнь в Україну, ще майже половина вірить, що Шольц добре впорався з викликами.

"І хоча в країні є мирні ініціативи та навіть проросійські демонстрації, німці ще не вийшли на вулиці, щоб підтримати відправку танків до України", – йдеться в статті.

Ще у квітні парламент Німеччини ухвалив резолюцію про постачання важких озброєнь Україні, але Шольц досі не надіслав нічого, окрім обіцянок та неясних сигналів.

Міноборони країни заявляє, що до кінця липня поставить 15 зенітних танків, а до кінця серпня – ще 15. Проблема в тому, що німці мають дуже мало боєприпасів для танків, відомих як Gepard, які Бундесвер зняв з виробництва більш як десять років тому.

"Іронія в тому, що Україна навіть не просила "Гепарди", які в її нинішній боротьбі за звільнення країни від Росії мають обмежене застосування. Те, що вона просила купити в Німеччини, – це бойові машини піхоти Marder – танки, що використовуються для перевезення військ на полі бою", – пише видання.

Читайте також: У Німеччини є причина, щоб боятися допомагати Україні – Bild

Так, 24 березня Україна подала заявку на придбання списаних танків у німецького концерну Rheinmetall, для чого потрібен дозвіл уряду.

14 квітня Rheinmetall запропонувала Україні продати до 100 відремонтованих Marders та 1,5 млн патронів на суму 153 млн євро. У документах йшлося, що перша партія може бути готова "протягом кількох тижнів".

Через шість тижнів, коли росіяни просуваються все далі на українському Донбасі, Берлін так і не дав "зелене світло" на продаж.

Натомість Шольц оголосив у вівторок про угоду з обміну танками з Грецією, згідно з якою Marder вирушають до Афін, а грецькі військові натомість відправляють в Україну свої дуже старі БМП-1 радянських часів. Немає жодних ознак того, що Київ отримає якийсь із більш сучасних автомобілів Marder найближчим часом, зазначає The Politico.

У Німеччині існує думка, що Шольц не хоче "провокувати" Путіна, з яким він регулярно спілкується телефоном. Питання лише одне: які дії Кремля боїться спровокувати канцлер? Більшість німців не вважають, що вони зазнають гніву президента РФ незалежно від того, чи відправляють вони свої старі танки Україні чи ні.

Причина проста: союзники Берліна НАТО надають Збройним силам України все, що він відмовляється передати. Тільки Польща надіслала вже сотні бойових танків.

Як і Вільгельм II, Шольц, ймовірно, намагається убезпечити Німеччину від неприємної реальності. Головна в ній "ядерна зброя" Путіна проти Німеччини – не ракети, а перекриття дешевого газу, який живить економіку країни.

Так останнє підірве основу промисловості Німеччини – головного споживача російського газу.

15% споживають хімічні заводи. Концерн BASF, що споживає стільки ж електрики, як і вся Данія, зупиниться без газу з РФ. Внаслідок цього зупиниться й автопромисловість.

Читайте також: Піонтковський: Франція та Німеччина бояться перемоги України

Враховуючи все це, позиція Шольца набуває більшого сенсу, пише газета. Йому не подобається те, що відбувається в Україні, так само як і іншим лідерам Європи, але він може з цим змиритися.

Так само змирилася з вторгненням РФ до Грузії 2008 року, окупацією Криму, війною на Донбасі та знищенням MH17 2014 року попередниця Шольца Ангела Меркель. А 2020 року вона спокійно змирилася з отруєнням російського опозиціонера Олексія Навального.

"Замість того, щоб визнати, що він діє відповідно до того, що вважає інтересами Німеччини, Шольц відповідає на критику, як аудитор", – йдеться в статті.

Ніхто не заперечує, що Німеччина надає Україні фінансову та гуманітарну допомогу. Але як найбагатша і найвпливовіша в Європі вона мала б зробити більше, щоб допомогти українцям захиститися.

Особливо після стількох років м'якого ставлення до Путіна, які й переконали диктатора, що агресія зійде йому з рук.

Підхід Шольца шкодить не лише Україні, а й підриває і так хитку позицію Німеччини в НАТО, вважає The Politico.

"Тому канцлеру Німеччини варто менше думати про гіркі успіхи кайзера Вільгельма II та більше звертати увагу на наслідки Другої світової війни. Влітку 1941 року німецькі війська розпочали наступ на схід, залишаючи глибокі шрами руйнувань і перетворюючи житницю Європи на те, що історик Тимоті Снайдер назвав "кривавою землею". Зараз Україна стікає кров'ю знову. І Німеччина під керівництвом Шольца зовсім нічого не робить із цим", – наголошується в статті.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

 

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини