Днями в Камбоджі в одній з найбільших річок Індокитаю — Меконг — знайшли найбільшу прісноводну рибу у світі, пише National World , інформує UAINFO.org з посиланням на Фокус .
Цією гігантською рибою виявився скат, довжина якого становить 4 м, а вага — колосальні 300 кг. Гігантського ската назвали Борами, що кхмерською мовою означає "повний місяць". Примітно, що зі своєю величезною вагою він побив попереднього рекордсмена сома, вагою 293 кг, виявленого в Таїланді в 2005 році.
Як зазначив біолог Зеб Хоган, за 20 років досліджень гігантських риб у річках та озерах на 6 континентах це найбільша прісноводна риба, яку зустрічали вчені або яка задокументована десь у всьому світі.
Читайте також: Американський суд ухвалив вважати бджіл рибами. Тому що равлики – теж риби
"Це абсолютно дивовижне відкриття, яке виправдовує всі наші зусилля щодо кращого розуміння таємниць, що оточують гігантського прісноводного ската", — зазначили вчені.
Довжина ската становить 4 м, а вага – колосальні 300 кг
Меконг є дванадцятою за величиною річкою у світі і протікає через нагір'я Тибету в Китаї, М'янмі, Таїланді, Лаосі, Камбоджі та В'єтнамі. Річка неймовірно біорізноподібна і є домівкою для безлічі гігантських прісноводних риб, включаючи ската та сома.
Проте екологічні проблеми мають великий вплив на річку. Надмірний вилов риби загрожує знищити популяцію риб і завдати шкоди тендітній екосистемі.
Забруднення є ще одним джерелом занепокоєння. Пластикові відходи виявлені навіть у найглибших ділянках річки, а також втрачені або кинуті рибалками "сіті-примари", до яких може потрапити риба.