Експерти розказали, як зміняться ціни на продукти та паливо в Україні до кінця року
Найбільше ціни злетять на овочі та фрукти.
В Україні через інфляцію внаслідок війни з РФ ціни на продукти, пальне, різні товари та послуги уже до кінця 2022 року зміняться доволі нерівномірно. Як стверджують економічні експерти, середній показник здорожчання по країні становитиме 20-25%.
Деякі послуги зростуть у вартості удвічі, а щось взагалі подешевшає, пише "Апостроф", інформує UAINFO.org.
Так, за словами директора Інституту соціально-економічної трансформації Іллі Несходовського, через окупацію Росією південних регіонів України, однозначно буде подальше здорожчання овочів.
"Дорожчатиме гречка, навіть попри сьогоднішню ціну (близько 80 грн/кг). Подорожчає рис та деякі інші крупи, бо вони поставляються зараз не через українські порти", - зауважує він.
При цьому, за словами Несходовського, товари орієнтовані на експорт, не підвищуватимуться у вартості, доки їх експорт не буде розблоковано.
"Ціни на них стоятимуть на місці або навіть знижуватимуться. Це ми вже спостерігаємо з яйцями (ред. - з початку року впала ціна на 43,6%"). Така ж ситуація може скластися і з олією (ред. - з початку року і до травня здорожчала на 11%)", - зазначає експерт.
Несходовський наголосив, що можливе здорожчання пального, зокрема, через світову кон'юнктуру.
"Якщо на європейському ринку не знайдуть заміну російській нафті - котирування зростуть, а відтак - і ціни на бензин і дизельне паливо. В Україні ж додався ще і внутрішній фактор зростання цін на пальне через війну: Росія намагається максимальної нашкодити паливній інфраструктурі. Тому, його вартість зросте на 20% від нинішньої. На тлі цього дорожчатимуть і транспортні послуги", - зазначив він.
Проте, подорожчає і багато інших послуг, переконаний експерт.
"Вони швидше за все покажуть зростання від 30%, а по деяких з них - до 80%", - вважає Несходовський.
Нагадаємо, за прогнозами економістів, Україну до кінця 2022 року може очікувати двозначна інфляція. Найбільша проблема для української економіки - заблоковані порти.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки