Німеччина побоюється військового зіткнення з РФ через заборону Литвою транзиту до Калінінграда – Spiegel
Уряд Німеччини незадоволений діями Литви, яка обмежила транзит товарів із Росії до Калінінградської області. У ФРН побоюються ескалації із боку РФ.
Як повідомляє видання Spiegel з посиланням на власні джерела, Берлін вимагає від Вільнюса та Брюсселя скасувати цю заборону, пише Обозреватель, інформує UAINFO.org.
На думку офіційних представників країни, транзит товарів з РФ до Калінінграда не повинен підпадати під санкції, оскільки йдеться про "перевезення з Росії до Росії".
Федеральний уряд побоюється, що конфлікт із Росією може продовжити ескалацію через суперечку про транзит. Москва, як вважають у Берліні, може застосувати силу для створення наземного коридору.
Читайте також: Блогери зливають інформацію про військо РФ в Калінінграді, а литовці згадали, що мали забрати в Росії ці землі
"Канцлер Олаф Шольц неодноразово наголошував, що однією з його найважливіших цілей є запобігання перетворенню НАТО на партію війни. У Литві дислокуються німецькі солдати, які можуть бути залучені до можливого конфлікту", – пише видання.
Джерела Spiegel в уряді Литви кажуть, що в Німеччині тиснуть на Єврокомісію, щоб та гарантувала, що санкції не застосовуватимуть до Калінінграда.
"Цілком можливо, що Брюссель опублікує так зване керівництво, тобто юридичне пояснення четвертого пакета санкцій, на який посилаються литовці. Водночас у ньому можуть уточнити, що транспорт у Калінінграді не зачеплять санкціями", – зазначають журналісти.
Читайте також: Зіткнення Росії та НАТО може статися в Сувалкському коридорі – Politico
Відповідь Єврокомісія має дати до 10 липня, коли набудуть чинності наступні санкції проти країни-агресора. У Вільнюсі вважають, що під час тлумачення обмежувальних заходів проти РФ необхідно керуватися законом. Ще у квітні в ЄК запевнили, що санкції також застосовуватимуться до транзиту до Калінінграда і з нього "щоразу, коли товари з Росії перетинають кордон ЄС як залізницею, так і сушею".
"Ми думали, що це вирішено", – говорить високопоставлений представник країни.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки