MENU

Не витримують конкуренції: через роботів робітники стали більше пити та нервувати

671 0

Не витримують конкуренції: через роботів робітники стали більше пити та психувати

Автори нового дослідження вивчали взаємозв'язок між впровадженням промислових роботів на виробництвах, рівнем травматизму серед робітників у США та Німеччині та їх благополуччям.

Співробітники різних підприємств у США, де активно впроваджують та використовують автономні пристрої, що допомагають переміщати різні предмети та виконувати виробничі процеси, стали рідше отримувати травми завдяки роботизації. Однак тепер вони більше схильні до проблем з психікою і частіше зловживають алкоголем і наркотиками. Такого висновку дійшли вчені з Піттсбурзького та Прінстонського університетів, Вільного університету Берліна та Інституту північноамериканських досліджень Джона Ф. Кеннеді (Німеччина). Дослідження опубліковано у журналі Labor Economics, інформує UAINFO.org.

«Ми досі мало знаємо про вплив роботів на фізичне та психічне здоров'я людей. З одного боку, вони можуть брати на себе деякі з найнапруженіших, фізично інтенсивних та ризикованих завдань, знижуючи ризик для робітників. З іншого боку, конкуренція з роботами посилює тиск на людей, які побоюються втратити роботу або зіткнутися з необхідністю пройти перепідготовку», — зазначають дослідники.

Читайте також: Термінатор стає дійсністю: японські вчені створили роботизований палець, покритий людською шкірою. ВІДЕО

Вони аналізували дані про виробничі травми, отримані американськими робітниками: внаслідок автоматизації рівень травматизму знижувався на 1,2 випадку на сто працівників на рік. Водночас у регіонах, де роботи частіше працювали пліч-о-пліч з людиною (переважно це приміські райони), вчені виявили зростання смертності від наркотиків та алкоголю — плюс 37,8 випадку на 100 тисяч людей щорічно. Там же спостерігалися невеликий підйом числа самогубств та звернень через проблеми із психічним здоров'ям.

Потім, вивчивши вплив робототехніки на робітників у Німеччині, дослідники дійшли іншого висновку: у цій країні співробітники підприємств не відчували згубного впливу на психіку та благополуччя через впровадження роботів. Тим часом випадків травматизму там поменшало на п'ять відсотків, а фізичне навантаження на виробництві знизилося на чотири відсотки.

Читайте також: Чи можна заряджати телефон усю ніч: рекомендації щодо заряджання акумулятора смартфона

«У Німеччині діє суворіше законодавство щодо захисту зайнятості людей, — пояснюють вчені. — В обох випадках роботи позитивно вплинули на фізичне здоров'я робітників, знижуючи травматизм і пов'язану з роботою інвалідність. Але в умовах, коли співробітники підприємств були менш захищені, конкуренція з роботами корелювала з проблемами психічного здоров'я».

У результаті автори роботи роблять висновок: роботизація та автоматизація виробництв, попри всі переваги, можуть погано позначитися на психіці та благополуччі робітників. І державні інститути ринку праці мають взяти на себе відповідальність, щоб убезпечити людей.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини