У ОП найбільші банки Заходу звинуватили у військових злочинах та пригрозили судом
Співпраця JPMorgan, HSBC, Citigroup та Crédit Agricole з Росією у нафтовій сфері затягує війну проти України, заявив Устенко.
Україна вимагає від керівників найбільших західних банків припинити співпрацю з Росією в нафтовій сфері. Як повідомляє газета Financial Times, такі листи цього тижня отримали щонайменше чотири банки: JPMorgan, HSBC, Citigroup та Crédit Agricole, – інформує UAINFO.org з посиланням на Корреспондент.net.
Київ звинуватив їх у воєнних злочинах, пригрозив Міжнародним кримінальним судом (МКС) та пообіцяв не допустити до фінансування майбутнього відновлення України.
Листи надіслав радник президента України з питань економіки Олег Устенко. Вони містять прохання припинити співпрацю з компаніями, які пов'язані з російською нафтою, а також продати частки в російських нафтогазових компаніях.
HSBC та Credit Agricole володіють акціями російських держкомпаній "Газпром" та "Роснефть", надає кредити ЛУКОЙЛу та Vitol, яка торгує російською нафтою. JPMorgan надає кредити Vitol, його інвестиційний фонд володіє акціями "Газпрому", "Роснефти" та Сбербанка.
Читайте також: У Росії хочуть відмовитися від "токсичних" доларів та євро на користь бартеру
Устенко звинуватив банки у затягуванні війни Росії проти України.
Також у листі критикується прогноз JPMorgan, у якому експерти попередили про ризик зростання вартості нафти до 380 доларів за барель під час встановлення стелі цін на російські енергоносії. Чиновник вважає, що ця інформація "нагнітає паніку" і що вона ґрунтується "на аналізі поганої якості".
Радник президента України сказав британській газеті Financial Times, що Мін'юст має намір подати позови до банків у МКС після завершення російської війни проти України.
За його словами, українські спецслужби збирають інформацію щодо підтримки фінансовими корпораціями російської нафтогазової промисловості.
"На мій погляд, вони скоюють воєнні злочини, тому що вони допомагають режиму Путіна цим особливим чином і підтримують режим", - сказав Устенко.
Читайте також: Європа стала найбільшим покупцем американської нафти вперше за шість років – Bloomberg
JPMorgan у відповідь на запит FT повідомив, що відіграє активну роль у застосуванні антиросійських санкцій. Citigroup та Credit Agricole повторили заяви про згортання діяльності у РФ, HSBC відмовився від коментарів.
Після початку військової операції в Україні в Росії практично всі власники іноземних банків задумалися про продаж активів. Про плани звільнення з російського ринку оголошували JP Morgan Chase, Goldman Sachs, Deutsche Bank. Але за чотири місяці лише дві угоди дійшли до фіналу – продаж контролю російським резидентам у Росбанку та ХКФ-банку. Проте напередодні, 15 липня, іноземним банкам заборонили продаж російських дочірніх структур.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки