MENU

Інфляція в Україні сягне понад 30% – прогноз НБУ

338 0

Інфляція в Україні сягне понад 30% – прогноз НБУ

Національний банк України прогнозує інфляцію у понад 30% за підсумками 2022 року.

Про це повідомив голова НБУ Кирило Шевченко на брифінгу, інформує UAINFO.org з посиланням на УНІАН.  

"Інфляційний тиск зберігатиметься й надалі: за підсумками 2022 року інфляція перевищить 30%. У наступні роки вона суттєво сповільниться, хоча все ще перебуватиме значно вище цілі Національного банку в 5% передусім через наслідки війни", - сказав він.

За його словами, базовий сценарій прогнозу передбачає повноцінне відновлення роботи чорноморських портів з початку наступного року. Водночас у найближчі місяці й надалі є висока ймовірність подальших терористичних атак РФ на об’єкти інфраструктури та виробничі потужності в містах України, що підриватиме логістику, підвищуватиме ризики бізнесу та розхитуватиме очікування. Зберігатимуться також високі світові ціни на енергоносії.

Читайте також: Чи страшний дорогий долар для України?

"У таких умовах Національний банк проводитиме жорстку монетарну політику передусім для недопущення розбалансування очікувань, а також для підживлення інтересу до гривневих активів і зниження тиску на міжнародні резерви. Це підтримає фінансову стабільність і частково послабить інфляційний тиск, але інфляція все ж зростатиме і наприкінці року дещо перевищить 30%", - сказав Шевченко.

За базовим прогнозом Нацбанку, у 2023 році відновиться логістика, знизяться ризики для бізнесу та поступово зростатимуть врожаї. Такий розвиток подій позитивно позначиться на очікуваннях, а також безпосередньо послабить проінфляційний ефект шоків з боку пропозиції. Також зниженню інфляції в Україні сприятимуть поступове вщухання світової інфляції та жорстка монетарна політика Національного банку.

Читайте також: Давиденко: Єдине, що я можу сказати по курсу НБУ – якщо ви планували купити щось із імпортних товарів найближчим часом, краще зробити це прямо зараз

Голова НБУ зазначив, що споживчий та інвестиційний попит після війни ще досить тривалий час залишатиметься стриманим, що також сприятиме сповільненню інфляції в наступні роки. Натомість збереження на високих рівнях цін на енергоносії заважатиме суттєвішому зниженню інфляції та вимагатиме перегляду тарифів на житлово-комунальні послуги для збалансування державних фінансів.

"Ураховуючи наслідки війни та значний внесок від підвищення адміністративних цін, інфляція у 2023 році знизиться до 20,7%, а в 2024 – до 9,4%. Її повернення до цілі 5% передбачається в 2025 році", - сказав Шевченко.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube 

УНІАН


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини