MENU

Зміни клімату можуть знищити людську цивілізацію – вчені

705 0

Зміни клімату можуть знищити людську цивілізацію – вчені

Міжнародна група вчених опублікувала доповідь, присвячену змінам клімату, в якій закликала людство готуватися до найгіршого сценарію розвитку глобального потепління. Більше того, необхідно розробити план на випадок того, що станеться якщо – і коли – наш нинішній спосіб життя закінчиться, повідомляє Science Alert, пише ZN.UA, інформує UAINFO.org

«Зміни клімату відіграли свою роль у всіх масових вимираннях. Вони призвели до занепаду імперій та окреслили рух історії. Навіть сучасний світ, схоже, пристосувався до певної кліматичної ніші», - заявив провідний автор дослідження Люк Кемп з Кембриджського університету.

Він також додав, що ймовірних збитків буде завдано не лише самим підвищенням температури, яке призводить до почастішання екстремальних погодних явищ. Цей процес має також побічні ефекти, такі як фінансові кризи, конфлікти, спалахи хвороб, які можуть перешкодити відновленню після потенційних катаклізмів, таких як ядерна війна.

Вчені вважають, що до «старої апокаплітичної кавалерії» - епідемій, хвиль та голоду – необхідно додати також екстремальну погоду.

Новітня історія вже показала людству, якими можуть бути пандемії, економічна нестабільність, глобальна нестача продовольства та їх поєднання. Незважаючи на те, що наслідки цих подій не дуже приємні, структура цивілізації залишилася недоторканою.

Але в певний момент структури, які допомагають нам виживати в таких бурях, можуть зруйнуватися.

Нестача продуктів змушує людей вступати в контакт з резервуарами хвороб, що переносяться тваринами, у результаті виникають послідовні пандемії. Голод супроводжує війни, оскільки вони обмежують розподіл продуктів на роки чи навіть десятиліття. Виникає інфляція, оскільки економіка всіма силами намагається впоратися з новими правилами ведення бізнесу в спекотному, спустошеному стихійним лихом світі.

«Близько 30 мільйонів людей у Сахарі та на узбережжі Мексиканської затоки живуть в умовах середньорічної температури 29 градусів Цельсія. До 2070 року ці температури та соціальні та політичні наслідки безпосередньо торкнуться двох ядерних держав і семи лабораторій максимального захисту, в яких знаходяться найнебезпечніші патогени. Існує серйозний потенціал для катастрофічних побічних ефектів», — заявив Лі Сюй, дослідник соціальної складності Нанкінського університету.

За словами вчених, проблема полягає не в тому, що ми не можемо уявити подібний результат. Проблема в тому, що грамотне управління ризиками передбачає не лише прогнозування можливих сценаріїв, а й захист від наслідків, які можливі за них.

За оптимістичним сценарієм ми могли б виправити ситуацію і трохи відсунути подібні події. Для цього потрібні поєднання зміни поведінки, політичних дій та інновацій. Це може навіть допомогти зупинити зростання температур на плато, яке не призводитиме до нової можливості катастрофи кожні шість місяців.

Якщо все буде продовжуватися як зараз, у чому практично впевнена Міжурядова група експертів зі зміни клімату (МГЕІК), між 2030 і 2052 роками температура на планеті підніметься на 1,5 градуса Цельсія в порівнянні з доіндустріальним рівнем.

Існує також один шанс з п'яти, що при концентрації вуглекислого газу близько 560 частин на мільйон (ppm) температура атмосфери буде ще на кілька градусів теплішою. Станом на травень цього року показники сягнули 420 частин на мільйон.

Доповідь МГЕЗК, опублікована цього року, свідчить про те, що уряди світу не приділяють достатньо уваги цьому питанню.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

ZN.UA


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини