Війна в Україні є найбільшою загрозою безпеці Європи з часів Другої світової війни – НАТО
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що не можна допустити, аби Росія перемогла у війні, яку вона розв'язала проти України, і що стало найбільшою загрозою безпеці Європи з часів Другої світової війни.
Столтенберг, виступаючи в Норвегії, 4 серпня, сказав, що Альянсу та його країнам-членам, можливо, доведеться продовжувати підтримувати Україну зброєю та іншою допомогою протягом тривалого часу, аби не дати Росії перемогти у неспровокованому вторгненні в Україну.
Про це пише Радіо Свобода, інформує UAINFO.org.
"В наших інтересах, щоб така агресивна політика не увінчалася успіхом... Це найбільш небезпечна для Європи ситуація з часів Другої світової війни", - сказав він, додавши, що "те, що відбувається в Україні, є жахливим, але було б набагато гірше, якби була війна між Росією і НАТО".
Столтенберг підтвердив рішучість альянсу захищати усіх 30 країн-членів.
"Якщо президент (Володимир) Путін бодай подумає зробити щось подібне з країною НАТО, як він це зробив із Грузією, Молдовою чи Україною, то відразу буде задіяний увесь НАТО", - наголосив генсек.
Зауважується, що війна в Україні змусила Фінляндію і Швецію домагатися членства в НАТО, і наразі це прохання ратифікували 23 з 30 держав-членів, включно зі США.
Читайте також: "Є і суб'єктивні, і об'єктивні причини". Рахманін пояснив, чому країни НАТО не можуть передати Україні багато зброї
"Це не тільки напад на Україну, незалежну демократичну державу з населенням у понад 40 мільйонів людей, це також напад на наші цінності та світопорядок, якого ми прагнемо", - сказав глава НАТО про війну.
Після вторгнення Росії в Україну дві традиційно нейтральні скандинавські країни, Фінляндія, яка має з Росією загальний кордон довжиною понад 1000 км, і Швеція подали заявки на швидкий вступ до НАТО.
Згідно зі списком НАТО, сім країн-членів ще не досягли офіційної згоди щодо вступу Фінляндії і Швеції - це Чехія, Греція, Угорщина, Португалія, Словаччина, Іспанія та Туреччина.
Зазначається, що найжорсткіша позиція у Туреччини, яка вимагає активізувати екстрадицію десятків опонентів уряду, яких вона називає "терористами", з обох країн, в обмін на підтримку їхнього вступу в Альянс. Туреччина заявила, що цього місяця спеціальний комітет зустрінеться з представниками влади Фінляндії та Швеції, щоб оцінити, чи дотримуються ці дві країни її умов.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки