Путін та Ердоган розпочали переговори в Сочі: до складу делегації від Росії входить Кадиров
Президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган у п'ятницю, 5 серпня, прибув до Сочі (РФ), де почалися його переговори з російським диктатором Володимиром Путіним. З'ясувалося, що глава Чечні Рамзан Кадиров заявлений у складі російської делегації.
Основною темою розмови, як очікується, стане "зернова угода" та перші результати розблокування українських портів для експорту продовольства. Пресслужба Кремля писала, що на цих переговорах президенти мають "звірити годинник" щодо виконання домовленостей. Нагадаємо, що перший корабель вийшов із порту Одеси 1 серпня, пише Обозреватель, інформує UAINFO.org.
Іншими темами мали стати ситуація в Україні та Сирії, питання військово-технічного співробітництва, розширення торговельно-економічних зв'язків, спільні стратегічні проєкти у сфері енергетики.
РосЗМІ повідомили, що переговори "у вузькому складі" відбуваються у Зеленій залі корпусу "Імперіал" сочинського санаторію "Русь".
Читайте також: Путін на зустрічі з Ердоганом просив його відкрити в Росії завод із виробництва Bayraktar – ЗМІ
Путін на зустрічі висловив сподівання на підписання меморандуму про розвиток торгово-економічних зв'язків. Ердоган водночас заявив главі РФ, що їм належить відкрити нову сторінку в питаннях співробітництва.
Російський диктатор нагадав про "Турецький потік", назвавши його одним із найважливіших шляхів постачання російського газу до Європи. Він заявив, що "Турецький потік" працює безперебійно, і "європейські партнери повинні бути вдячні Туреччині за це".
Також стало відомо, що пресконференцію президентів скасували через графік турецького глави (за інформацією журналістів Кремлівського пулу).
Читайте також: Маленька помста Ердогана: як президент Туреччини змусив Путіна почуватися ніяково
Прикметно, що Путін особисто подякував Ердогану за його роль у досягненні домовленостей щодо зерна, сказавши, що це включає "поставки російської продукції та добрив". Як саме російська продукція пов'язана із "зерновою угодою" або чи мав він на увазі зерно з окупованих територій, не уточнюється.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки