MENU

У Мінфіні розповіли, куди варто вкладати гроші українцям під час війни

994 0

У Мінфіні розповіли, куди варто вкладати гроші українцям під час війни

Українську гривню на сьогодні треба вкладати у військові облігації. Це дозволить зберегти кошти під час війни та високої інфляції.

Про це в інтерв'ю РБК-Україна розповів міністр фінансів Сергій Марченко, інформує UAINFO.org.

Зокрема, він зазначив, що вірить у гривню як у грошову одиницю.

"Зараз ми пропонуємо по інструменту трохи довше 1 року - 16% (ставка за ОВДП, - ред.), це досить суттєва компенсація. Я не впевнений, що є бізнес, який запропонує більший заробіток", - підкреслив Марченко.

Читайте також: "Імпортний податок" може призвести до зростання офшорних схем, – аналітик 

За його словами, депозитні рахунки теж можуть використовуватися як інструмент зберігання коштів і як мінімум часткового покриття інфляції. Втім, зростання ставок за депозитами принаймні в банках залежить від такої необхідності для фінансових установ.

"Банально підвищувати ставки, не розуміючи яким чином потім це віддавати, це для банків певні ризики. Банки не можуть нескінченно нарощувати пасивну базу, не маючи при цьому реальних інструментів, де і яким чином інвестувати цей ресурс", - пояснив міністр.

Що стосується кредитування банками, то Марченко каже, що під час війни це може бути тільки за рахунок держпрограми "5-7-9".

Читайте також: "Буде не 40, а 120": економіст розповів, за якого сценарію злетить курс долара в Україні 

"Тому що все інше кредитування фактично померло. А після підвищення облікової ставки Національним банком про кредитування взагалі варто забути. Єдине, що може кредитувати - це програма "5-7-9", за якою уряд частково компенсує відсоткові ставки", - переконаний міністр.

З початку війни, за його словами, за державною програмою профінансовано кредити на 43 млрд гривень, де 70% ресурсу отримали сільськогосподарські компанії.

Як відомо, 19 липня 2022 року Міністерство фінансів підвищило ставку за річними гривневими військовим облігаціям до 14% річних.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

РБК-Україна


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини