Вчені виявили у дощовій воді по всьому світу небезпечні токсини
Вчені зі Стокгольмського університету заявили, що дощова вода по всьому світу непридатна для пиття через високий вміст токсичних речовин, відомих як ПФАС.
Як повідомляє Phys.org, ці речовини відомі як "вічні токсини", оскільки дуже повільно розпадаються, UAINFO.org інформує з посиланням на ZN.UA.
ПФАС (пер-і поліфторалкильні речовини) спочатку містилися в упаковці, шампуні або косметиці, але через деякий час поширилися по всьому навколишньому середовищу.
«Згідно з проведеними нами вимірами, на Землі немає місця, де дощ був би безпечним для пиття», — заявив Ян Казінс, професор університету та провідний автор дослідження.
Команда вчених збирала дані з 2010 року. Їхній аналіз показав, що «навіть на плато Тибету і в Антарктиді рівень хімікатів у дощовій воді перевищує норми для питної води, встановлені Агентством з охорони навколишнього середовища США». Ці два регіони вважаються недоторканими, але рівні ПФАС у них у 14 разів вищі, ніж допустимо, згідно з рекомендаціями.
Читайте також: Природа у небезпеці. Любов французів та бельгійців до жаб’ячих лапок може призвести до екологічної катастрофи
За словами Казінса, рівні, що рекомендуються, були нещодавно знижені, оскільки стало відомо, що ПФАС можуть впливати на імунну відповідь на вакцинацію у дітей.
Після потрапляння всередину ПФАС накопичуються в організмі. Деякі дослідження також свідчать про те, що ці речовини можуть призвести до проблем з фертильністю, затримок розвитку у дітей, підвищеного ризику ожиріння або деяких видів раку (передміхурової залози, нирок або яєчок), а також підвищення рівня холестерину.
Читайте також: Чистіше повітря – більше ураганів. Вчені з’ясували, що боротьба проти викидів має зворотний бік
За словами вчених, тепер наша планета «незворотньо заражена». Казінс зазначає, що тепер ПФАС настільки всюдисущі та активні, що просто ніколи не зникнуть з Землі, ми самі зробили нашу планету «негостинною для життя».
Водночас учений зазначає, що вміст ПФАС у тілі людини за останні 20 років «істотно скоротився», а їхня концентрація у навколишньому середовищі навіть знизилася. Але змінилися норми, які регулюють граничні рівні ПФАС, вони стали значно нижчими, оскільки ми все більше дізнаємося про ці небезпечні речовини.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки