Природа у небезпеці. Любов французів та бельгійців до жаб’ячих лапок може призвести до екологічної катастрофи
За даними зоозахисної організації Pro Wildlife, жаби Туреччини, Індонезії та Албанії та інших країн на межі зникнення через надмірне споживання жителями деяких країн.
Жаб'ячі лапки - улюблений делікатес жителів Франції, Бельгії та Нідерландів. Але вилов земноводних на території Євросоюзу заборонено, тому жаб часто доводиться імпортувати з інших країн, пише НВ, інформує UAINFO.org.
Це несе величезні ризики для популяції, оскільки обсяг споживання дійсно великий і задовольнити потреби в жаб'ячих лапках за допомогою ферм поки що не вдається. Жаб привозять з Індонезії, В'єтнаму, Албанії та Туреччини в кількості близько 200 млн. на рік.
У країнах-експортерах жаб'ячого м'яса скоро може виникнути екологічна катастрофа. Так, за даними вчених із Кембриджу, анатолійська водяна жаба, яка мешкає в Туреччині, повністю зникне вже до 2032 року.
В інших регіонах ситуація не краща — Міжнародний союз охорони природи констатує, що амфібії очолили список видів, що найбільш стрімко зникають.
Читайте також: Сортування сміття з французьким шармом
Фахівець МСОП Дженніфер Лютдке, яка вивчає проблеми збереження видів, що вимирають, вважає, що врятувати жаб зможе тільки зрушення в суспільній свідомості.
До її думки приєднується і Доктор Сандра Альтерр, співзасновник Pro Wildlife, вимагаючи внести прозорість у механізм ввезення жаб'ячого м'яса, опрацювати питання відновлення цього ресурсу, а також відмовитися від негуманних методів умертвлення жаб.
Лікар Альтерр наполягає на відмові від відсікання лапок жабам без анестезії.
Читайте також: Чистіше повітря – більше ураганів. Вчені з’ясували, що боротьба проти викидів має зворотний бік
Щоб забезпечити жабам правовий захист, земноводні мають бути включені до Конвенції про міжнародну торгівлю видами дикої фауни та флори, що перебувають під загрозою зникнення. (СІТЕС). У Євросоюзі на цю перспективу дивляться позитивно.
"ЄС готовий розглянути можливість підтримки будь-яких пропозицій про включення до списків, що виходять від держав ареалу СІТЕС, за наявності наукових даних, що свідчать про загрозу виду через міжнародну торгівлю", - заявив представник Євросоюзу.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки