Шведські біоінженери створили імплант, який повертає зір сліпим
Доступні імпланти зі свинячої шкіри можуть повернути зір мільйонам людей (Фото:iviberro.gmail.com/Depositphotos)
Виділений зі свинячої шкіри колаген може бути перспективною альтернативою донорській рогівці. Його простіше дістати, він довше зберігається, а сама технологія виробництва не потребує спеціалізованого обладнання, пише НВ, інформує UAINFO.org.
Близько 12,7 мільйона людей у всьому світі мають сліпоту чи проблеми із зором через дистрофію чи ерозію рогівки — зовнішню прозору оболонку ока. У таких випадках єдиний спосіб відновити зір — пересадити рогівку від донора-людини. Але подібні операції проводяться одному з 70 пацієнтів, які цього потребують, оскільки більшість з них живе в країнах з низьким і середнім рівнем доходу, в яких доступ до лікування дуже обмежений.
«Ми доклали значних зусиль, щоб наш винахід був широко доступним усім, а не тільки багатим. Ось чому цю технологію можна використовувати у всіх частинах світу», — каже Мехрдад Рафат, дослідник та підприємець, який займається проектуванням та розробкою імплантатів.
Рогівка складається в основному з білка колагену. Щоб створити альтернативу рогівці людини, дослідники використовували молекули колагену, отримані зі свинячої шкіри. Остання була очищена та оброблена згідно з усіма стандартами застосування з медичною метою.
Читайте також: Приклад для України: ви готові бути донором?
У процесі створення імплантату дослідники стабілізували вільні молекули колагену, утворюючи міцний прозорий матеріал, який може витримувати будь-які необхідні маніпуляції.
Випробування нових імплантів проводилися в Ірані та Індії — країнах, де багато людей, які страждають на помутніння рогівки та поганий зір, не можуть отримати імплант через низький доступ до трансплантології.
Читайте також: Чоловік, який 40 років хворів на ВІЛ, зцілився: це четвертий випадок у світі
У пілотному клінічному дослідженні взяли участь 20 осіб зі сліпотою або погіршенням зору внаслідок кератоконусу. Вони отримали імплантат із біоматеріалу. Операції пройшли без ускладнень; тканина загоїлася швидко, а ризик відторгнення був виключений за допомогою восьмитижневого курсу очних крапель з імуносупресорами. При звичайній пересадці рогівки потрібен курс тривалістю кілька років. Жодних ускладнень протягом дворічного спостереження виявлено не було.
У результаті усі 20 пацієнтів повернули зір.
Вчені вважають своє дослідження перспективним, оскільки воно допоможе забезпечити жителів країн, що розвиваються, доступними і недорогими імплантами.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки