MENU

Можемо вийти на рівень Польщі: економіст назвав кроки для відновлення економіки України

832 0

Можемо вийти на рівень Польщі: економіст назвав кроки для відновлення економіки України

Після закінчення війни Україні доведеться побудувати абсолютно нову економічну модель, яка має базуватися не на експорті сировини, а на складніших системах розвитку. Важливо, щоб ця модель передбачала створення великої кількості високооплачуваних робочих місць для перенаправлення потоків трудової міграції в Україну.

Про це пише економіст Олексій Кущ, інформує UAINFO.org.

На його думку, Україні слід відмовлятися від галузевої моделі економіки на користь кластерної. 4-5 кластерів із капіталізацією у кілька десятків мільярдів кожен стануть магнітом для залучення інвестицій та створення нових робочих місць.

"Потрібно переходити від експорту сировини до розвитку переробки… Наприклад, розвивати переробку кукурудзи в біоетанол, ріпаку – у біодизель, а зерна – у спирт. Тим більше, що у сфері переробка аграрної сировини Україна може стати лідером у цілій низці напрямків. Наприклад, у виробництво біопалива буде нескладно залучити західні інвестиції, оскільки світ зараз перебуває на шляху так званого зеленого переходу. Хороші перспективи відкриваються у сфері виробництва рослинного білка", – пише Кущ.

Читайте також: Може бути й по 100 гривень: економіст приголомшив прогнозом курсу долара до кінця року

Ще одним перспективним для України кластером може бути біотехнологічний. Йдеться про виробництво широкої лінійки товарів – від біодобавок до медпрепаратів. На думку економіста, цей перспективний напрям може стати базовим для розвитку економіки України після війни.

"Також треба придивитися до кількох супутніх кластерів. Наприклад, до електротехнічного, який можна розвивати на базі кількох українських мегаполісів, тих же Львова, Києва. Також це може бути машинобудівний кластер у так званому індустріальному ромбі України: Дніпро – Запоріжжя – Кременчук – Кривий Ріг. Потрібно поглиблювати перероблення металів, а на базі атомних електростанцій створити енергоємні виробничі майданчики з гарантіями для іноземних інвесторів збереження цін на електроенергію на 10-15 років", – зазначає Олексій Кущ.

Він виділяє ще один важливий кластер – ВПК. При цьому він радить після війни інвестувати державні кошти у розвиток людського ресурсу – науку, медицину, освіту.

Читайте також: Час дорогих грошей: що відбувається з гривнею, депозитами та кредитами

"Україні вже зараз потрібно вести переговори з провідними технологічними компаніями – Ілона Маска, Річарда Бренсона тощо, щоб вони відкривали в Україні навчальні центри, в яких українці отримували навички, необхідні у сферах високих технологій... Важливо, щоб у рамках світового розподілу глобальних виробничих ланцюжків Україні було виділено якусь технологічну нішу, яка б забезпечувала складність економічних систем", – пише Кущ.

За його оцінками, у разі злагоджених дій державних інститутів, повернення на довоєнні 200 млрд доларів ВВП не займе багато часу, але Україні "потрібно замахуватися на більш серйозний рівень – наприклад, Польщі".

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO 


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини