Вибухи в окупованому Криму можуть бути частиною плану тотальної оборони, – CNN
Вибухи на військових об'єктах російської армії в тимчасово окупованому Криму можуть бути частиною Оперативної концепції опору (Resistance Operating Concept/ROC). Вона була розроблена США разом із союзниками у 2013 році після вторгнення Росії до Грузії. Ця концепція дає можливість давати відсіч переважаючим силам супротивника.
Про це пише CNN, посилаючись на європейських та американських чиновників, інформує UAINFO.org з посиланням на Оbozrevatel.
Після захоплення РФ частини території України наша держава та країни Заходу почали активно обговорювати, як побудувати план тотальної оборони, "в якому брали б участь не лише військові, а й цивільне населення".
Читайте також: Танки, артилерія, БМП: РФ перекидає до Криму військову техніку. ВІДЕО
Саме повномасштабне вторгнення РФ в Україну стало випробувальним полігоном цього плану. Він є новаторським і нетрадиційним підходом до ведення війни, в узгодженому опорі російським окупантам беруть участь не лише українські військові, а й цивільне населення.
Кевін Д. Стрінгер, полковник армії США у відставці, який керував групою розробників концепції опору, бачить ознаки її використання у Криму.
"Оскільки ви не можете зробити це звичайним способом, ви повинні використовувати сили спеціальних операцій, і цим силам буде потрібна підтримка опору – розвідка, ресурси, логістика – для доступу до цих регіонів", – сказав він.
Читайте також: Партизани зривають плани Росії на "референдуми", через "бавовну" в Криму окупанти посилюють ППО, – ISW
У розпорядженні CNN опинився звіт українського уряду, в якому сказано, що Україна стоїть за атаками на російські бази та склади боєприпасів.
"Атаки, скоєні далеко в тилу ворога, були за межами досяжності зброї, яку США та інші країни публічно направили в Україну, і на відео вибухів не було видно ні ракети, ні дрони. Росія назвала причиною вибухів саботаж або підрив боєприпасів", – сказано у повідомленні.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки