MENU

Окупанти завезли до Мелітополя хімічні лабораторії, щоб урятуватись у разі катастрофи на ЗАЕС, – Федоров

226 0

Окупанти завезли до Мелітополя хімічні лабораторії, щоб урятуватись у разі катастрофи на ЗАЕС, – Федоров

Голова Мелітопольської міської ради Іван Федоров закликав мешканців Запорізького регіону евакуюватись на території, підконтрольні Україні. Дії окупантів викликають серйозні побоювання через реальну загрозу атомної аварії на АЕС в Енергодарі.

Рашисти завезли до Мелітополя десять мобільних лабораторій. Про це чиновник розповів в ефірі національного телемарафону UA Разом, інформує UAINFO.org з посиланням на Оbozrevatel.

Читайте також: Україна забезпечить населення препаратами захисту від радіації – МОЗ

"На нашу думку, вони це роблять, щоб урятувати "своїх" у разі катастрофи на станції. Тому що сьогодні всі розуміють: Україна не контролює процеси на АЕС, а що в голові в армії окупантів – нікому не відомо", – зауважив Федоров.

Він також зазначив, що звернення України до міжнародних організацій, які мають захищати та ухвалювати реальні рішення для запобігання масового ураження населення радіацією, залишаються без відповіді. Влада не може забезпечити мешканців окупованого Мелітополя та інших міст Запорізької області необхідними засобами захисту, бо ворог, як і раніше, відмовляється відкривати гуманітарний коридор.

Читайте також: Місія МАГАТЕ може відвідати Запорізьку АЕС 29 серпня – WSJ

А тим часом пресслужба "Енергоатому" повідомляє, що Росія постраждає від викидів у разі аварії на Запорізькій АЕС найближчим часом. Радіаційна хмара рухатиметься за вітром у бік країни-агресора. Радіоактивні домішки також накриють частину півдня України.

"У разі аварії на одному з енергоблоків ЗАЕС хмара поширення радіації рухатиметься за вітром на південний схід у бік РФ. Відповідний розрахунковий прогноз станом на 29 серпня 2022 року зробили фахівці Держатомрегулювання", – сказано в повідомленні.

У пресслужбі наголосили, що на потенційно небезпечних територіях показано проведення йодної профілактики та обмеження перебування на відкритій місцевості без необхідності.

Також рекомендується провести герметизацію приміщень (вікон, дверей), відключити кондиціонери, вентилятори, закрити вентиляційні продухи, димарі тощо; запровадити спеціальні режими роботи шкіл та дитячих садків, організувати санітарні бар'єри на входах у приміщення, що включають зняття верхнього одягу та змінне взуття.

Крім того, на потенційно небезпечних територіях рекомендується вжити заходів з герметизації та упаковки продуктів харчування, води, білизни, документів і цінних речей, обмежити лісокористування та не порушувати заборону на полювання і рибну ловлю в місцевих водоймах.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

 

UAINFO 


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини