Французькі археологи з’ясували, як вдалося побудувати єгипетські піраміди
Вивчивши зразки ґрунту на околицях Гізи, фахівці виявили пилкові зерна. Наявність рослинності в цій місцевості говорить про те, що раніше тут було водоймище. І якщо воно було досить глибоким, доставка каменю могла здійснюватися суднами.
Припущення існування річкового судноплавства у висохлому рукаві Нілу в районі Гізи висловлювалося давно. Це одна із небагатьох правдоподібних версій, яка пояснює транспортування важких кам’яних блоків до місця будівництва пірамід, пише НВ, інформує UAINFO.org.
Є лише одна проблема — раніше це припущення підтвердити не вдавалося.
Однак нещодавно французькі археологи знайшли гаметофіти насіннєвих рослин, які б у місцевих пісках вижити не змогли. Це означає, що вони залишилися з часів, коли довкола була рослинність — а значить, і вода.
Читайте також: Тисячолітня держава. В Уельсі представили докази існування міфічного затонулого королівства
Проаналізувавши вік насіння, спеціалісти дійшли висновку, що зразки відносяться до широкого часового діапазону — від 14,8 тис. років до 5,5 тис. років.
Це означає, що в період будівництва Великої піраміди 4500 років тому в Гізі цілком могла бути велика водна артерія, якою ходили судна. Найімовірніше, вона була рукавом Нілу.
Читайте також: На острові в Уельсі кролики зробили важливе археологічне відкриття
Вчені припустили, що рукав міг доходити до Великого Сфінкса, але перевірити цю теорію поки що неможливо.
Єгипетські піраміди — культові споруди, які розбурхують уми обивателів і вчених. Загадка їх будівництва, артефакти, що зберігаються в них, а також можливі послання нащадкам про апокаліпсис вивчали видатні генії всіх часів.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки