MENU

Право на відпустку: в Держпраці вказали, яка має бути мінімальна тривалість, незалежно від форми трудових відносин

788 0

Право на відпустку: в Держпраці вказали, яка має бути мінімальна тривалість, незалежно від форми трудових відносин

Мінімальна відпустка в Україні дорівнює 24 дням, і форма трудових відносин, встановлена між роботодавцем та працівником, не може впливати ані на право на відпустку, ані на її тривалість.

Таке роз'яснення надали в Держпраці у зв'язку із запровадженням в трудовому законодавстві нової форми трудових відносин - із нефіксованим робочим часом, інформує UAINFO.org з посиланням на ZN.UA.

"Виконання роботи на умовах нефіксованого робочого часу не тягне за собою будь-яких обмежень обсягу трудових прав працівників. Щорічна основна відпустка надається працівникам тривалістю не менш як 24 календарних дні за відпрацьований робочий рік, який відлічується з дня укладення трудового договору", - наголосили в Держпраці.

Читате також: Журналістка: Турбуватися про себе – це нормально. Рада, що про це нарешті почали говорити 

Зазначається, що дана тривалість відпустки закріплена статтею 75 Кодексу Законів про працю України.

Нагадаємо, з 10 серпня в Україні набрав чинності закон, який передбачає запровадження особливої форми трудового договору – з нефіксованим робочим часом. Цим документом у Кодексі законів про працю (КЗпП) закріплено нестандартні форми зайнятості для осіб, які виконують роботу на непостійній основі.

Стаття 75 КЗпП України визначає, що:

  • Щорічна основна відпустка надається працівникам тривалістю не менш як 24 календарних дні за відпрацьований робочий рік.
  • Для деяких категорій працівників законодавством України може бути передбачена інша тривалість щорічної основної відпустки. Але при цьому вона не може бути меншою за 24 дні.
  • Особам віком до вісімнадцяти років мінімальна щорічна основна відпустка встановлена тривалістю 31 календарний день.

При цьому, в українському законодавстві не передбачено оформлення відпусток без збереження заробітної плати з ініціативи роботодавця.

На період воєнного стану роботодавець може відмовити працівнику у наданні відпустки, якщо такий працівник залучений до виконання робіт на об’єктах, віднесених до критичної інфраструктури. Крім відпустки у зв’язку вагітністю та пологами та відпустки для догляду за дитиною.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

ZN.ua


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини