З 1 січня в Україні планують запровадити добровільну накопичувальну систему пенсій: основні положення
У Верховній Раді готується до розгляду законопроєкт №7722 "Про казначейський пенсійний план", який дає старт пенсійній реформі шляхом створення додаткової добровільної накопичувальної системи пенсій.
Прийняття законопроєкту має на меті надати громадянам України вже з 1 січня 2023 року можливість формувати добровільні особисті пенсійні накопичення, за рахунок яких вони у майбутньому одержать додаткове, до їх пенсій із солідарної системи, джерело пенсійних виплат, що певною мірою покращить їх забезпечення у старості, інформує UAINFO.org з посиланням на ZN.UA.
Учасником плану зможе бути виключно фізична особа, яка станом на дату укладення договору не досягла віку 65 років та має повну цивільну дієздатність.
Розмір накопичувального внеску визначатиметься платником накопичувального внеску та буде необмеженим. Періодичність сплати накопичувального внеску також визначатиметься платником.
Кошти вноситимуться на індивідуальний казначейський пенсійний рахунок. Платник накопичувального внеску може сплачувати кошти на власний індивідуальний казначейський пенсійний рахунок або на пенсійний рахунок іншої особи.
Нагадаємо, раніше в Україні зупинили пенсійну реформу та запровадження системи накопичувальних пенсій.
Загальнообов'язкове накопичувальне пенсійне забезпечення планували запровадити з 1 січня 2022 року. Проте у квітні 2021 року проєкт відправили на повторне перше читання, і з тих пір рух законопроєкту зупинився.
Водночас 14 вересня Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль анонсував ухвалення найближчим часом законодавства щодо накопичувальної пенсійної системи. При цьому він не уточнив, йдеться про обов'язкову чи добровільну систему.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки