MENU

Андроїда навчили почуття гумору

525 0

Андроїда навчили почуття гумору

Японські вчені розробили для андроїда Еріки систему штучного інтелекту, яка дозволяє їй природно реагувати на сміх співрозмовника. Тепер Еріка може не тільки розпізнати сміх людини, але й визначити, чи варто їй сміятися у відповідь і який тип сміху для цього використати.

Вчені з Кіотського університету (Японія) розробили систему штучного інтелекту, яка дозволила японському роботу-андроїду Еріці доречно реагувати на сміх співрозмовника. При цьому вчені не прагнули змусити Еріку виявляти сміх чи відповідати на жарт, а спробували наділити штучний інтелект людським почуттям гумору, інформує UAINFO.org на видання Frontiers in Robotics and AI.

На думку дослідників, емпатія - одна з найважливіших функцій розмовного штучного інтелекту (ШІ). Автори вирішили, що одним із механізмів співпереживання може виступати спільний сміх, і роботи з почуттям гумору зможуть покращити якість розмов із людиною.

Еріка - андроїд, створений японськими вченими, який виглядає як дівчина з природною живою мімікою та силіконовою шкірою. Еріка вміє вести діалог, визначати емоції людей та реагувати на них.

Читайте також: Штучний інтелект навчили визначати калорійність страви по фото

У моделі спільного сміху, розробленої авторами, спочатку сміється людина, та потім їй відповідає ШІ. Цей підхід потребував розробки трьох підсистем: одна виявляла сміх, друга приймала рішення, чи треба сміятися у відповідь, а третя вибирала відповідний тип сміху. Вчені записали понад 80 діалогів під час швидких побачень студентів Кіотського університету з Ерікою, якою дистанційно керували кілька акторок. Тобто, це були розмови двох живих людей.

Найбільшою проблемою було визначити фактичні випадки спільного сміху: вченим довелося ретельно класифікувати, який саме сміх вони могли б використовувати для подальшого аналізу, оскільки не на будь-який сміх Еріці варто було б реагувати. Тип сміху також мав значення, оскільки в деяких випадках ввічливе хихикання могло бути доречнішим, ніж гучний регіт.

Читайте також: Під час експерименту штучний інтелект винайшов свою мову

Навчений ШІ автори протестували у чотирьох коротких двох-трихвилинних діалогах між людиною та Ерікою. У першому сценарії вона відреагувала тільки чемним сміхом, у другому і третьому весело розреготалася, а в останньому використовувала обидва типи сміху. Вчені також створили два інших набори таких же діалогів, але в одному з них Еріка зовсім не сміялася, а в іншому сміялася щоразу, коли сміявся співрозмовник, незалежно від контексту.

Після цього 130 людей прослухали кожен діалог у трьох сценаріях та оцінили, наскільки емпатичною та людяною була Еріка, а також наскільки природною та доречною була її реакція. Найкраще показала себе система спільного сміху.

Таким чином, робот одночасно може виконувати кілька завдань з обробки людського сміху та вибирати певну відповідь, що надалі дозволить зробити розмови з роботами більш природними та комфортними для користувачів.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини