У США з’ясували, як національні кухні впливають на розумові здібності
Вчені з бостонської лікарні Mass General Brigham проаналізували культуру харчування кількох малих національностей у США. Вони з’ясували, що ряд харчових навичок погіршує когнітивні функції організму.
Вивчення впливу харчових навичок на функції організму людини ведуться давно. Нещодавнє дослідження вчених із Бостона стало другим присвяченим аналізу національних кухонь, пише НВ, інформує UAINFO.org.
У першому дослідники зосередилися на культурі харчування пуерторіканців. Вони застосували метод метаболомного профілювання та виявили відразу кілька небезпечних метаболітів у крові досліджуваних. Чотири із шести речовин були похідними цукрів. Разом із ними фахівці знайшли бета-криптоксантин, який покращує когнітивні здібності.
У цьому дослідженні метаболіт корелював із споживанням фруктів, проте пізніше з'ясувалося, що вони - далеко не єдине і не головне джерело.
Читайте також: Дослідження показало, що деякі овочі краще ростуть у місті, ніж у селі: які саме
Вчені вирішили провести ще одне дослідження, включивши до нього 2222 латиноамериканців, 1365 європейців та 478 афроамериканців. Їхнім завданням було знайти зв'язок між культурою харчування, властивою представникам певних національностей, та з'ясувати її вплив на їхні когнітивні функції.
Більшість досліджених метаболітів не продемонстрували чіткого зв'язку між розумовими здібностями та харчовими звичками. Однак у тих, хто дотримувався середземноморської дієти чи аналогів, знайшли бета-криптоксантин.
Також з'ясувалося, що на відміну від страв із великою кількістю цукру, споживання страв із рибою, рослинними жирами та овочами призводить до зниження небезпечних метаболітів, які погіршують когнітивну функцію.
Ці два висновки були справедливі для всіх рас і етнічних груп.
Читайте також: Про небезпеку томатного соку розповіла нутріціолог
Окремо у дослідженні згадується, що автори не ставили за мету з'ясувати расові чи національні особливості розумових здібностей. Вони з'ясовували вплив харчових звичок та зуміли довести, що останні мають справді велике значення.
«Хоча причинний ефект, який спостерігається у нашому дослідженні, може здаватися слабким, повторні дослідження показали, що середземноморська дієта пов'язана з найкращими результатами для здоров'я, включаючи когнітивне здоров'я, — пишуть автори. – Наше дослідження ще раз підтверджує важливість здорового харчування для захисту когнітивних функцій, незалежно від раси та етнічної належності».
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки