MENU

Сексуальне насильство та страти: в ООН опублікували звіт щодо війни в Україні

348 0

Моніторингова місія ООН представила періодичну доповідь щодо прав людини в Україні.

Моніторингова місія ООН задокументувала вже майже 15 тис. жертв серед цивільних у війні РФ проти України.

Про це під час прес-брифінгу розповіла голова Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні Матільда Богнер, інформує UAINFO.org.

Богнер зазначила, що у 34-й періодичній доповіді Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні, яка охоплює період з 1 лютого до 31 липня 2022 року, був представлений звіт щодо ситуації з правами людини в Україні. Звіт містить інформацію, отриману від 78 виїздів на місця, 20 виїздів у місця тримання під вартою, понад 1 тис. інтерв’ю з жертвами та свідками порушень та інших джерел інформації.

"З моменту останнього звіту місія збільшила присутність в Україні і працює у шести локаціях", - зазначила вона.

За словами Богнер, з 24 лютого станом на цей тиждень було задокументовано 5996 загиблих осіб, 8848 дістали поранення. Серед загиблих 382 дитини. Вона зазначила, що це підтверджені випадки, але фактичні цифри є значно більшими.

За звітний період було зафіксовано 407 випадків насильницьких зникнень та свавільних затримань, з яких 18 осіб були згодом знайдені мертвими.

Читайте також: Слідчі ООН знайшли докази воєнних злочинів російських окупантів в Україні

Також вона повідомила, що протягом звітного періоду було задокументовано 9 випадків зґвалтувань – 8 жінок та однієї дитини, 15 випадків сексуального насильства відносно чоловіків та 11 випадків примусу до публічного роздягання.

"30 випадків були скоєні російськими силами, два – силами безпеки України, 11 випадків - цивільними особами або членами територіальної оборони України", - повідомила Богнер.

Вона також висловила свою стурбованість порушеннями права на справедливий судовий розгляд, задокументованими у провадженнях проти російських збройних сил. У 19 випадках обвинувачені не мали можливості спілкуватись з адвокатами, а в 11 випадках судовий розгляд проводився у прискореному форматі.

"Ми взяли до уваги, що уряд України порушив розслідування випадків щодо нелюдського поводження з військовополоненими з боку сил безпеки України, а також випадків свавільних затримань. Очікуємо на притягнення до відповідальності винних осіб", - заявила вона.

Читайте також: "У вас має від цього холонути кров": Байден в ООН розповів, що РФ хоче знищити Україну та українців

Моніторингова місія ООН стурбована також погіршенням ситуації навколо свободи слова на територіях, окупованих Росією. За її словами, застосування російського законодавства невиправдано обмежило право на свободу думок та суттєво звузило простір для висловлення поглядів на питання, що становлять суспільний інтерес.

Крім того, Богнер заявила, що українських військовополонених наражають на позасудові страти, сексуальне насильство та інші наруги російські сили та пов'язані з ними збройні формування, цитує її Reuters.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини