MENU

Нідерланди відкликали ліцензію в оператора "Турецького потоку"

754 0

Після семи місяців повномасштабного російського вторгнення в Україну Нідерланди відкликали ліцензію в "дочки" "Газпрому" South Stream Transport B. V, яка займається експлуатацією та обслуговуванням газопроводу "Турецький потік" у Чорному морі.

Про це повідомляє "Радіо Свобода", інформує UAINFO.org.

Як пише видання, виконавчий директор South Stream Transport Олег Аксютін два тижні тому, 14 вересня, розіслав керівникам структурних підрозділів компанії лист із зазначенням призупинити виконання всіх договорів, що стосуються технічного супроводу газопроводу.

Транспортування газу може продовжитися тільки із забезпеченням тільки аварійної підтримки для запобігання шкоди навколишньому середовищу.

Читайте також: Росія кілька тижнів готувала вибух на "Північному потоці" – The Times 

За інформацією видання, керівництво South Stream Transport намагалося зберегти інформацію щодо проблеми з ліцензією в таємниці, попри те, що багато інженерів компанії вважають, що транспортування газу в такій ситуації потрібно зупиняти негайно.

На цей момент компанія подала заявку на нову ліцензію, але не знає, чи зможе її отримати.

"Фактично компанія втратила оперативний контроль над трубопроводом", — зазначає видання з посиланням на джерело в компанії.

"Турецький потік" - газопровід протяжністю близько 1 тис. км, що проходить по дну Чорного моря з Краснодарського краю РФ до Туреччини. Його перша нитка, будівництво якої завершилося у квітні 2018 року, призначена для турецького ринку, друга - для поставок країнам Південної та Південно-Східної Європи. Потужність кожної гілки становить 15,75 млрд кубометрів газу на рік.

Директор компанії "Оператор ГТС України" Сергій Макогон заявляв, що введення в експлуатацію обхідного газопроводу "Турецький потік" для України означає майже повну зупинку транзиту по південному напрямку до Туреччини, але значно більший ризик створює для країн Південної Європи та Молдови, які отримують газ тільки через Україну і не мають іншого способу отримати блакитне паливо.

Читайте також: Навіщо росіяни зламали свої газогони Північний потік 1 та 2?

8 січня 2020 року президенти Росії та Туреччини Володимир Путін і Реджеп Таїп Ердоган оголосили про офіційний старт та початок експлуатації газопроводу "Турецький потік" в обхід України по дну Чорного моря.

У липні 2020 року влада США вирішила ввести додаткові обмежувальні заходи щодо проекту газопроводу "Північний потік-2" і частини проекту "Турецький потік".

Транзит природного газу через українську газотранспортну систему (ГТС) у 2020 році скоротився на 38% в порівнянні з минулим роком – до 55,8 мільярда кубометрів.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

Радіо Свобода


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини