MENU

Мільйонер публічно спалив картину Фріди Кало за $10 млн

2011 0

Мільйонер публічно спалив картину Фріди Кало за $10 млн

Мексиканський мільйонер Мартін Мобарак у рамках криптовалютного проекту знищив оригінальну картину своєї відомої співвітчизниці – художниці Фріди Кало. Йдеться про полотно "Зловісні привиди" вартістю $10 млн.

Як повідомляє Vice, картину було спалено ще 30 липня на спеціальному заході в американському Майамі. У зв'язку з цим Національний інститут образотворчих мистецтв та літератури Мексики (INBAL) вже звернувся до поліції з проханням розпочати розслідування.

Справа в тому, що твори Кало (її картини, нариси, малюнки та особисті документи) вважаються художньою пам'яткою, і їхнє навмисне псування чи знищення вважається злочином. Причому це стосується не лише музейних експонатів, а й речей, що знаходяться у приватних колекціях.

Малюнок було спалено на презентації NFT-проекту Frida.NFT. Після цього на його основі створять 10 тисяч невзаємозамінних токенів – "єдиний справжній зв'язок з шедевром", як стверджує команда проекту.

NFT продаватимуться по 3 ETH за штуку, тобто близько $4 тис. за курсом найбільшої європейської криптобіржі WhiteBIT. Таким чином, у сукупності Мобарак може заробити близько $40 млн, тобто вчетверо більше за вартість оригіналу.

Грошами він планує поділитися з низкою благодійних організацій, зокрема з Музеєм Фріди Кало та Палацом образотворчих мистецтв у Мехіко, мексиканською спільнотою аутизму та місцевою Дитячою черепно-лицевою асоціацією. Проте партнерство з Мобараком (як і отримання будь-яких пожертв від нього) у Музеї Фріди Кало та у Палаці образотворчих мистецтв не підтвердили.

До того ж, невідомо, чи дійсно малюнок є справжнім. Одна з провідних латиноамериканських арт-дилерок у світі Мері-Енн Мартін, яка у 2013 році продала "Зловісних привидів" приватному колекціонеру, стверджує, що раніше не чула про Мобарака.

Сам він заявив, що придбав твір у 2015 році, а у день спалення мексиканський арт-дилер Андрес Сігел підписав сертифікат про справжність малюнка. Але якось коментувати це фахівець відмовився, а інші експерти стверджують, що без самого малюнка дізнатиcя, справжній він чи ні, вже ніколи не вдасться.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

Обозерватель


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини