Генасамблея ООН розгляне проект резолюції про спробу анексії українських територій
Генасамблея ООН збереться заради України / фото facebook.com/UKRinUN
У понеділок, 10 жовтня, Генасамблея ООН у рамках спеціальної сесії розпочне розгляд проекту резолюції, яка засуджує спробу Росії анексувати чотири українських регіони.
Про це повідомляє Reuters, інформує UAINFO.org з посиланням на УНІАН.
Дипломати розраховують, що Генасамблея проголосує за проект резолюції 11 чи 12 жовтня.
FRANCE 24 пише, що на цьому розгляді кожен з 193 членів ООН має по одному голосу і ніхто не може накласти вето. Рішення провести засідання у такому форматі було ухвалено після того, як Росія 30 вересня заблокувала подібну резолюцію.
"Це надзвичайно важливо", - наголосив посол ЄС в ООН Улоф Скуг, який підготував текст у співпраці з Україною та іншими країнами.
Шведський дипломат пояснив, що нездатність Генеральної Асамблеї діяти дасть "карт-бланш іншим країнам діяти так само або визнати те, що зробила Росія".
Читайте також: Зеленський: Абсолютна більшість російських ракетних ударів – по цивільній інфраструктурі. ВIДЕО
23-27 вересня РФ провела на окупованих територіях Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької областей так звані референдуми про приєднання цих територій до РФ. Вони проходили в атмосфері залякування населення і примусу, а їх результати були сфальсифіковані.
Далі російський диктатор Володимир Путін оголосив про приєднання цих областей до РФ і створення нових суб'єктів Федерації. Президент РФ підписав відповідні договори з ватажками "ДНР" і "ЛНР" Денисом Пушиліним і Леонідом Пасічником, гауляйтерами Запорізької та Херсонської областей Євгеном Балицьким і Володимиром Сальдо.
В ООН заявили, що будь-яке рішення РФ про анексію окупованих українських територій буде протизаконним.
США та Албанія ініціювали резолюцію, яка засуджує спробу анексії. За неї проголосували 10 членів Радбезу. Чотири країни утримались від голосування: Китай, Індія, Бразилія та Габон. Проти проголосувала лише Росія і скористалась своїм правом накласти вето.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки