MENU

Росія зіткнулася з екстремальною ситуацією: озвучено три сценарії майбутнього РФ

3697 0

Росія через розв'язану проти України війну та спроби захоплення чужих територій зіткнулася з однією з наймасштабніших у своїй історії криз. Це може призвести як до розпаду держави, так і до посилення режиму. При цьому останній варіант передбачає перехід економіки на структурну мілітаризацію.

Про це йдеться у аналізі шведського експерта, дослідника Росії Штефана Хедлунда, опублікованого виданням Geopolitical Intelligence Services. Кожен із трьох сценаріїв передбачає значний занепад економіки РФ, пише Обозреватель, інформує UAINFO.org.

Йдеться про такі варіанти розвитку ситуації:

Режим Путіна збережеться

Навіть якщо сам Путін може залишити свою посаду, існує ймовірність, що культ вождя, ксенофобія, агресія, репресії збережуться. У такому разі економічна модель нагадуватиме "структурну мілітаризацію" радянських часів, яка передбачає підпорядкування всього суспільства потребам військових.

Якщо західні уряди дотримаються своїх обіцянок допомогти повоєнному відновленню України, перспективи цього сценарію можуть бути такими ж, як наприкінці Корейської війни: перемир'я, але не мир. Поки Україна розвиватиметься траєкторією Південної Кореї, інтегруючись у західне співтовариство, Росія стане гігантською Північною Кореєю — озброєною ядерною зброєю, але з старою економікою та невеликою кількістю друзів у зовнішньому світі.

Крах Росії

Росія може розпастись. Режими в багатих на нафту мусульманських республіках уздовж Волги, таких як Татарстан і Башкортостан, можуть вирішити порвати з Москвою і спробувати налагодити відносини з Казахстаном та Туреччиною. Це спричинило б різку переорієнтацію того, що сьогодні вважається російськими енергетичними потоками.

Китай може встановити протекторат на Далекому Сході, щоб взяти на себе контроль над регіональними запасами нафти, газу і деревини, створивши китайські ексклави, аналогічні країнам Африки, що динамічно розвиваються. Виникнуть проблеми із підтримкою ключових центральних функцій, таких як операції центрального банку, нагляд за фінансовим ринком та фіскальний федералізм. Наслідки для освіти, охорони здоров'я та соціальних послуг є очевидними.

Громадянська війна

Останній, більш зловісний сценарій громадянської війни нагадує про події, що розігралися в 1917 році, коли війська, які повернулися з війни з Німеччиною, спровокували масове повстання. Небезпека такого сучасного згарища посилюється гнівом лідерів національних меншин, чиї чоловіки непомірно призвані на війну в Україну та масово гинуть.

Громадянську війну може спровокувати навіть Україна: якщо Москва продовжить обстріл її території, Київ цілком може перенести війну до Росії. "Доступні варіанти варіюватимуться від транскордонних рейдів командос і ракет дальньої дії до введення загартованих у боях етнічних російських та чеченських військ, що борються на боці України", - йдеться у публікації.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

Обозреватель


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини