MENU

FT: Російські ракетні обстріли виявили слабке місце в обороні України

2640 0

FT: Російські ракетні обстріли виявили слабке місце в обороні України

Російські ракетні удари по великим містам України змусять Київ обирати між розгортанням систем протиповітряної оборони для захисту цивільних і використанням їх на передовій, щоб прикрити війська, які йдуть в контрнаступ.

Західні і українські офіційні особи, а також військові аналітики говорять про нестачу ППО як про головну слабкість Києва, який намагається захистити свою територію від російських повітряних атак. Про це пише Financial Times, нагадуючи про вчорашній масовий ракетний обстріл України, інформує UAINFO.org з посиланням на ZN.UA.

Росія випустила по українським містам більше 80 ракет і 24 безпілотника-каміказде під час ранкової години-пік. Владімір Путін заявив, що це була помста за вибух на Кримському мосту, який сполучає російську територію з окупованим Кримом. В Міноборони України повідомили, що половину російських ракет і дронів вдалося збити. Але десятки інших змогли завдати удар по Києву й інших населених центрах, вбивши мирних мешканців і пошкодивши цивільну інфраструктуру.

Financial Times пише, що ракетні обстріли в понеділок підкреслюють, на скільки важко на стільки великій країні, як Україна, повністю захистити себе від російських повітряних атак. Навіть після того, як Київ попросив більше систем ППО, а західні союзники активізували їх передачу.

«Проблема не в тому, що Україна не отримала систем протиповітряної оборони. Справа в тому, що в України немає достатньої кількості цих систем, щоб захистити настільки велику країну. А ракети можуть прилетіти з такої великої кількості напрямків», - сказав неназваний західний радник з питань оборони.

Читайте також: WP: У війні Росії проти України настав переломний момент, її темп і природа змінюються

Видання нагадує, що українська армія веде успішний контрнаступ на сході і півдні країни. І Київ вже відправив частину своїх систем ППО на передову, щоб захистити війська від повітряних атак. Але це призвело до зменшення кількості систем, доступних для захисту мирних районів.

«В українців обмежена кількість далекобійних і високоточних систем ППО. Їм потрібно більше», - сказав виданню неназваний чиновник.

Україна отримала низку засобів протиповітряної оборони від США і європейських союзників після того, як Росія влаштувала вторгнення в лютому. Серед них були як ПЗРК, так і більш складні ракети для знищення повітряних цілей. Але як і у випадку з українською артилерією, яка складається з суміші старих радянських і цілого ряду західних гаубиць, в сфері ППО немає єдиної оборонної системи. США у найближчі кілька місяців збираються відправити перші дві з восьми обіцяних систем NASAMS. Німеччина теж збирається передати установки IRIS-T у найближчі дні, виконавши тим самим обіцянку, яку канцлер Олаф Шольц дав ще влітку. Ці західні системи стануть підкріпленням для українських запасів С-300, призначених для знищення балістичних і крилатих ракет. Також українська армія використовує системи середнього радіусу дії «Бук», призначені для знищення розумних боєприпасів і крилатих ракет, а також літаків різного типу. Більшість з цих систем, швидше за все, використовуються на фронті.

Але минулого місяця, коли президент Володимир Зеленський подякував президенту Джо Байдену за рішення передати NASAMS, він зауважив, що цього «досі не достатньо, щоб захистити цивільну інфраструктуру, школи, лікарні, університети і домівки українців». Російський ракетний обстріл в понеділок, схоже, довів, що Зеленський мав рацію.

«Настав час дати Україні все озброєння, яке їй потрібно для повного захисту свого народу, землі, моря і неба проти геноцидної агресії путінської терористичної держави», - закликав міністр закордонних справ Литви Габріеліус Ландсбергіс.

Але старший науковий співробітник Королівського інституту об’єднаних служб (RUSI) Джастін Бронк зауважив, що твердження про те, що у світі не вистачить систем ППО, щоб захистити всю Україну від повітряних атак, «лише трошки перебільшене».

«В кінці кінців, все сходиться до балансу пріоритетів між захистом цивільних районів і захистом солдатів, які ведуть бій на передовій», - пояснив він.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

ZN.UA


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини