Допомоги жодної: експерт пояснив, як Ердоган обвів Путіна навколо пальця
Путін хотів, щоб Ердоган умовив Зеленського на переговори.
Турецький президент Реджеп Таїп Ердоган не став рятувати російського диктатора Володимира Путіна і виступати переговорником для завершення війни в Україні.
Як зазначив в ефірі телемарафону FREEДОМ журналіст і соціолог Ігор Яковенко, дві людини намагалися виступити "головними миротворцями на планеті" – бізнесмен Ілон Маск і президент Туреччини Ердоган, інформує UAINFO.org з посиланням на УНІАН.
"Що стосується Ердогана, він виступив з ідеєю зібрати якийсь консиліум з країн, в якому була б Росія, але не було б України. Тобто спробувати вирішити долю України без України. Абсурдність цієї ідеї була з самого початку очевидна", – зазначив Яковенко.
Читайте також: "Цей пунктик він проніс через вісім років": російський опозиціонер розповів, що Путін був одержимий помстою Україні з 2014 року
За його словами, турецький лідер відмовився від цієї ідеї після засідання G7 за участю Володимира Зеленського і голосування в Генасамблеї ООН за резолюцію, що засуджує спробу анексії Росією 4 областей України.
Яковенко також зазначив, що Путін розраховував отримати підтримку Ердогана під час їхньої зустрічі в Астані 13 жовтня, але переконався в її відсутності.
"Путін приїхав до Астани, де головною подією була зустріч з Ердоганом, відразу після того, як його голосом проголосувала Туреччина проти Росії [в ООН]. Ердоган вочевидь зняв свою ідею миротворчості, тому що вона була абсолютно несвоєчасна, навіть як ідея вона ставала смішною. Путін їхав, щоб все ж отримати Ердогана як якогось миротворця. ... Ердоган, безумовно, є союзником України, постачає озброєння, говорить про підтримку. Надії якісь Ілюзорні, що він уламає Зеленського на якісь переговори, дасть мирний перепочинок Росії, вони розвіялися. Путін їхав в Астану за одним, отримав інше", – коментує експерт.
Читайте також: Зеленський розповів, з ким у Росії він буде готовий вести переговори
Соціолог також прогнозує, що Путін тепер може розірвати зернову угоду, яка розблокувала експорт продовольства з України.
"Зернова угода була здійснена значною мірою під ідеєю Ердогана. Натомість цієї зернової угоди була енергетична угода – створення в Туреччині енергетичного хаба, але там теж історія. Відкрите питання – а хто купуватиме все це? Ну хаб створили, сховище, великий перевалочний центр. Ердоган буде це все споживати сам? У нього серйозні проблеми, за 80% інфляція, потрібно розбиратися зі своєю країною. У цій ситуації Путін нічого не отримує від Ердогана, просто нічого. Він, звичайно, розлючений, готовий торпедувати зернову угоду, раз вже не виходить – ну так гори воно все вогнем", – вважає він.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки