Обмеження цін на російську нафту: спрацює чи ні?
Робимо ставки. Вже багато написано про те, що нафтові санкції Заходу проти Росії дуже дієві. Оскільки відмовитись у Росії купувати нафту — це означає просто перенаправити її потоки в інші країни (сильно зросли покупки Індії та Туреччини). Так, вони беруть цю нафту з великим дисконтом, проте через високий рівень цін Росія все одно отримує рекордні доходи, пише для НВ Петро Чернишов, інформує UAINFO.org.
Це було зроблено для того, щоб уникнути надвисоких нафтових цін на світовому ринку. Росія — суттєвий експортер та Захід боявся злету цін до $200 за барель. Goldman Sachs пророкував на початку війни і $350. Але і Захід, і Путін не врахували одного чинника — сильного уповільнення Китаю. Хоча як можна було передбачити таке, щоб Китай уперся у свою стратегію Zero-Covid і сам руйнував свою економіку? Ніхто такого не очікував, але товариш Сі вирішив — і тепер виконують. Таким великим лідерам, як товариш Сі, задній хід давати не можна.
Читайте також: Росія за допомогою Єгипту винайшла спосіб обходу нафтових санкцій – Bloomberg
І ось "колективний Захід" довго думав і придумав, як реально зробити добре всім, крім Росії.
Нарешті було ухвалено фінальне рішення про обмеження цін на російську нафту. Всі «хороші» країни її купуватимуть тільки за ціною не вище максимуму. А щоб «погані» країни не купували її дорожче, всім страховим компаніям заборонили страхувати перевезення нафти, якщо в контракті ціна дорожча за максимум. І всім фінансовим організаціям заборонили надавати кредит на покупки нафти дорожче за максимум. Як ви вже зрозуміли — і страхові компанії, і фінансові організації, залучені до торгівлі нафти, на 80% зареєстровані в «хороших» країнах.
Міністр фінансів США Джанет Єллен сказала цими днями, що пропонується встановити стелю цін на нафту з Росії $60 за барель. Щоб їх виробники могли покрити свої витрати та навіть трохи заробити. Але це набагато менше за поточні ціни на нафту (між $90 і $100).
Читайте також: У російському уряді очікують падіння економіки до 2030 року, – Bloomberg
Тепер про важливе: всі розуміють, що навряд чи Китай, Індія та Туреччина приєднаються до цих санкцій. І навряд чи буде накладено вторинні санкції на такі важливі країни. Але! Уявіть собі діалог між покупцем з Індії та продавцем із Росії: «Навіщо я купуватиму твою нафту дорожче, ніж $60, якщо вся Європа купує її по $60? Я краще куплю її за $60 через європейського брокера! Після цього Росія, звичайно, продасть Індії за 60.
Хоча є нюанс. Росія, звичайно, вже оголосила, що не продаватиме нафту жодній країні, яка приєднається до цих санкцій. Це вони можуть. Але тоді доведеться серйозно зменшувати виробництво нафти. А Росія — це вам не Саудівська Аравія (де дуже легко зупинити і потім знову запустити свердловину). В Росії (я так читав у багатьох джерелах) більшість свердловин з маленьким дебетом і перебувають у дуже холодних місцях. Їх якщо «вимкнути» більш ніж на три місяці, то потім вже не «увімкнути». Ну і взагалі гратися зі свердловинами — дуже дорого та ризиковано. Але я думаю, що вони спробують.
Коротше, ось прямо зараз, до кінця року на нас чекає мегатрилер: західні фінанси проти російської нафтянки.
Час робити ставки.
До речі, до санкцій проти нафтової торгівлі, які розпочинаються з 1 січня 2023 року, приєднаються санкції проти російських нафтопродуктів (бензин, гас тощо) з 1 квітня 2023 року. Тож їм доведеться ще й заводи з переробки зупинити.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки