MENU

Підсанкційний російський мільярдер просить владу Монако розморозити його рахунки, щоб перерахувати $1 млрд в Альфа-Банк Україна

595 0

Михайло Фрідман, один із російських олігархів, який має статки в Україні  

Михайло Фрідман просить владу Монако дозволити йому "завести" до Альфа-Банку Україна $1 млрд.

Підсанкційний російський мільярдер Михайло Фрідман надіслав листа регуляторним органам Князівства Монако з проханням санкціонувати часткове розморожування коштів на його рахунках у Монако для докапіталізації Альфа-Банку Україна на $1 млрд.

Про це пише Інтерфакс-Україна з посиланням на голову наглядової ради банку Романа Шпека, інформує UAINFO.org з посиланням на НВ.

"Вірю, що банку вдасться реалізувати проект докапіталізації", — зазначив Шпек, зазначивши, що це складна робота, але вона ведеться.

Сам Шпек зараз перебуває у Брюсселі, де обговорюється вироблення механізму розморожування, докапіталізації та системи контролю цільового використання коштів.

Читайте також: Російський олігарх Фрідман запропонував Україні 1 млрд доларів, щоб позбутися санкцій, – WSJ 

Раніше Фрідман написав листа новому голові НБУ Пишному і підтвердив свою готовність докапіталізувати банк на $1 млрд. У тому ж листі акціонери банку відзначили свою готовність подарувати акції банку державі чи іншому акціонеру.

Як повідомлялося, докапіталізацію Альфа-Банку можуть провести у вигляді "вічного обов'язку".

Раніше в Альфа-Банку запевнили, що план докапіталізації на $1 млрд не є "купівлею індульгенції" для акціонера банку російського олігарха Михайла Фрідмана.

На початку вересня видання The Wall Street Journal повідомляло, що російський олігарх Михайло Фрідман хоче «завести» в український Альфа-Банк $1 млрд, сподіваючись на зняття санкцій.

Про плани докапіталізації банку на вказану суму в інтерв'ю Forbes Україна говорив і голова фракції Слуга народу Давид Арахамія.

Читайте також: Україна ввела санкції щодо 3800 росіян та понад 1,3 тисячі російських компаній 

Важливо відзначити, що Верховна Рада 6 жовтня ухвалила закон про особливості виведення з ринку системно важливого банку в умовах воєнного стану , що передбачає націоналізацію без докапіталізації з боку держави.

Згідно з визначенням НБУ в країні зараз 14 системно важливих банків, проте експерти припускають, що йдеться саме про Альфа-Банк Україна.

Альфа-Банк Україна, за даними НБУ, на 1 вересня 2022 року за розміром загальних активів посідав 7 місце ( 111,16 млрд грн) серед 67 банків, що діють у країні.

За даними фінустанови, його найбільшими акціонерами наразі опосередковано є Андрій Косогов. ( 40,96% - до нього після війни перейшли пакети Германа Хана та Олексія Кузьмичова, що потрапили під санкції), Михайло Фрідман ( 32,86%) та Петро Авен ( 12,4%), а також UniCredit SpA ( Італія, 9,9%) та Марк Фоундейшн з дослідження ракових захворювань ( 3,87%).

Болгарський екс-міністр фінансів, виконавчий директор Групи фінансових ринків Лондонської школи економіки та технічний радник Єврокомісії Симеон Дянков, за погодженням з НБУ, є довіреною особою Нацбанку з пакетів Косогова, Фрідмана та Авена, які також потрапили під санкції.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

НВ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини