В Іраку знайшли кам’яні ассірійські барельєфи віком 2700 років, що вціліли після нападу ісламських бойовиків
В Іраку виявили частину легендарного артефакту — Воріт Машки (Фото:Zaid Al-Obeidi/AFP)
Різьблені барельєфи зображують сцени з життя стародавньої столиці Ассирії – Ніневії. Вони прикрашали ворота у місті Мосул і були частково знищені у 2016 році терористами ІДІЛ.
Безцінне різьблення було знайдено археологами нещодавно. З'ясувалося, що барельєфи прикрашали Ворота Машки — культову споруду давнини, пише НВ, інформує UAINFO.org.
Експерти Іракської ради з давнини та спадщини вважають, що чудові ворота були побудовані за часів царя Сеннахіріма, який правив Ассирійською імперією з 705 р. до н.е. по 681 р. до н.
Читайте також: "Не варіть голови". Археологи здивовані через загадкові написи в єгипетському храмі трьох божеств
"Ми вважаємо, що ці різьблені фігурки були перенесені з палацу Сеннахіріма і використані онуком царя для прикраси Воріт Машки, а також вартового приміщення", - сказав Аль-Джазір Фадель Мохаммед Ходр, голова іракської археологічної групи .
Відомо, що на місці сучасного Мосула раніше була столиця Ассирії — Ніневія. До речі, столицею це місто стало за рішенням Сеннахріма, а до того центром політичного, економічного та культурного життя імперії був Ашшур.
Читайте також: У Туреччині знайшли могилу святого Миколая
На жаль, до цього дня дійшла лише та частина воріт, яка була похована під землею.
2016 року Мосул був захоплений ісламськими бойовиками. Багато пам'яток у місті були знищені внаслідок безладних обстрілів та вандалізму. У їх числі і стародавні ворота, прикрашені вісьмома різьбленими барельєфами. Останні були справжнім предметом мистецтва, вони були прикрашені рослинними та тваринними мотивами, а також сценами з повсякденного життя, епосу та міфології ассирійців.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки