Росія на третину збільшила кількість своїх дипломатів в Угорщині, частина з них може бути пов'язана із спецслужбами – RTL
В Угорщині за рік на 30% зросла кількість російських дипломатів. Із них 60-70% можуть бути пов'язані з однією зі спецслужб РФ.
Відповідні дані вдалося отримати журналісту Direkt36 Саболчу Паньї, пише видання RTL. Як приклад, зазначається, що два російські керівники Міжнародного інвестиційного банку в Будапешті, який опозиція називає російським шпигунським банком, зареєстровані як дипломати в Міністерстві закордонних справ, інформує UAINFO.org з посиланням на Obozrevatel.
Голова Комітету з національної безпеки, євродепутат правого штибу, заявив, що угорські спецслужби мають розібратися в цій ситуації. У відповідь на це уряд запевнив, що всі дипломати проходять потрібні перевірки національної безпеки.
Читайте також: Сійярто: Угорщина "протиснула" свої вимоги щодо нового пакету антиросійських санкцій
"Угорський уряд помітно утримується від будь-яких жестів, які могли б віддалити Росію, і відповідно до цієї тенденції ми також не висилаємо російських дипломатів", – наголосив Паньї.
За даними журналіста, наприкінці листопада минулого року в Угорщині працювало 46 російських дипломатів, кількість яких поетапно зросла до 62 до кінця жовтня цього року. Водночас інші країни, навпаки, почали висилку російських дипломатів після початку повномасштабної війни в Україні. Для порівняння, у Лондоні наразі перебуває 35 російських дипломатів, у Варшаві – 20, а у Братиславі – 15.
Експерт із безпекової політики та колишній офіцер військової розвідки Йожеф Кіс Бенедек вважає, що деякі з дипломатів, ймовірно, крім своєї державної місії, також займаються розвідувальною діяльністю.
"Грунтуючись на своєму досвіді, можу сказати, що кількість росіян досить велика, тому приблизно 60-70% з них пов'язані з якимись спецслужбами", – наголосив він, додавши, що деякі російські дипломати, ймовірно, намагаються впливати на політичний клімат у країні.
Читайте також: На тлі блокування санкцій проти Росії віце-прем'єр Угорщини отримав нагороду від голови РЦП Кирила
У відповідь на запит журналістів у МЗС Угорщини заявили, що визначення кількості дипломатів завжди є "суверенним правом країни, що направляє". Усі дипломати "пройдуть необхідні перевірки національної безпеки", які угорська влада проведе "з максимальною ретельністю та обережністю".
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки